6045 نفر با استفاده از 238 هزار و 946 اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن در معاملات هفته گذشته فرابورس، به فرایند دریافت تسهیلات وارد شدند.

به گزارش سمات، حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به دوم بهمن ماه، 313 هزار و 266 مورد و ارزش معاملات این اوراق در مجموع 262 میلیارد ریال بود.
معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال 1389 در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که اکنون بیش از 20 نماد در این شرکت معامله می شود.
بر پایه مصوبه تازه شورای پول و اعتبار از اول دی ماه امسال سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن افزایش یافت.
بر پایه اعلام شرکت فرابورس ایران، تسهیلات حق تقدم مسکن در تهران 600 میلیون ریال، مرکز استان ها و شهرهای دارای بیش از 200 هزار نفر 500 میلیون ریال و سایر بخش های شهری 400 میلیون ریال است.
استفاده از این میزان تسهیلات از محل گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره در نمادهای «تسه 9408» و نمادهای بعدی امکان پذیر است.
همچنین پرداخت تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره در نمادهای «تسه 9407» و پیش از آن، فقط تا سقف های تسهیلات پیشین (500 میلیون ریال برای زوج ها و 350 میلیون ریال برای دیگر قشرها) میسر است.
متقاضیان استفاده از تسهیلات مسکن با سقف های تازه می توانند به دو روش از این مزیت ها بهره ببرند: خرید اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن به شمار مورد نیاز در نمادهای «تسه 9408» به بعد یا بهره گیری از اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن پیشین تا سقف های تعیین شده و خرید مابه التفاوت از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن جدید).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.