معاون ربیعی اعلام کرد: آغاز ثبت نام بازنشستگان برای دریافت کارت اعتباری خرید

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: از شنبه هفته آینده ۴ میلیون بازنشسته می توانند برای دریافت کارتهای خرید کالای ایرانی به صورت اینترنتی ثبت نام کنند.

به گزارش ایلنا ، احمد میدری شب گذشته در گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما با بیان اینکه در دو استان نام نویسی کارت های خرید برای بازنشستگان انجام شده است، گفت: ۷۰ هزار کارت چاپ شده است که امیدواریم هفته آینده در میان بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی توزیع شود.

معاون اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: از شنبه هفته آینده نیز چهار میلیون بازنشسته می توانند اینترنتی برای کارت های خرید نام نویسی کنند.

همچنین محمد طحان پور با بیان اینکه ساز و کار طرح توزیع کارت های اعتباری نادرست و بدون هماهنگی است، گفت: در دولت گذشته نیز این طرح مطرح شد و این نخستین بار نیست و در آن دولت نیز اجرا نشد.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه تاکنون هیچ کارت اعتباری ای به شخصی داده نشده است، افزود: بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات خرید لوازم خانگی با سود ۱۲ درصد سر مردم منت می گذارد.

وی تصریح کرد: تولیدکنندگان به تضمین نیاز دارند و دولت به جای این طرح، تضمین خریداران شود تاتولیدکنندگان بتوانند اجناس خود را به صورت قسطی توزیع کنند.

به گفته طحانپور، سود بانک ها در این طرح ۱۷ درصد است، زیرا تولیدکنندگان گفته اند که پنج درصد سود خود را به بانک ها می دهند.

وی با بیان اینکه لوازم خانگی صنعت خودرو نیست و تولید این لوازم اکنون در رکود است گفت: اینکه می گویند برای هفتاد هزار بازنشسته کارت خرید تهیه شده، نادرست است، زیرا فقط ۱۳ هزار بازنشسته از این طرح استقبال کرده اند و معلمان نیز انصراف داده اند.

همچنین ناصر حکیمی، مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی نیز در این برنامه با بیان اینکه مشخص کردن گروه های هدف و چانه زنی نمایندگان تولیدکنندگان روی نرخ کالاها مشکلات تأخیر دو ماهه اجرای طرح کارت اعتباری است، گفت: وزارت صنعت و معدن و زیرساختهای صدور کارت اعتباری فراهم است.

وی افزود: اعطای وام با فاکتور در گذشته نیز وجود داشته است اما این طرح به معامله صوری تبدیل می شود؛ در عین حال، جمع بندی ما برای اجرای این طرح اکنون برای افرادی است که تازه ازدواج کرده اند،

حکیمی بدون اشاره به اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالاهای بادوام، به این نکته اشاره کرد که سود تسهیلات کارت اعتباری برای خریداران فقط ۱۲ درصد است و دستورالعمل هایی که میزان این سود را افزایش می دهد، موضوعیت ندارد.

همچنین، طهماسب مظاهری وزیراسبق امور اقتصادی و دارایی نیز در این برنامه با بیان اینکه اجرای طرح کارت اعتباری به رونق اقتصادی کشور کمک می کند، گفت: تاکنون یک کارت اعتباری نیز صادر نشده است.

وی افزود: آن زمانی که این طرح اعلام شد، یک ایده بود و نه یک طرح ساماندهی شده و نظام مند و اکنون نیز ساز و کاری برای اجرای طرح کارت اعتباری وجود ندارد.

مظاهری گفت: دولت از انجام این کار به وسیله کارت اعتباری بگذرد و اگر خانوارهای نیازمند را شناسایی کرد، طرح تسهیلات خرید لوازم خانگی را در همان کارت های معمولی اجرا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.