کارگزار برتر و ضعیف بورس ماه گذشته مشخص شدند و طی آن ۱۰ کارگزار قادر به انجام ۴۳ درصد از معاملات ۲.۵ هزار میلیارد تومانی شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طی 20 روز کاری بورس در اردیبشهت 94 ، بیش از 12 میلیارد سهم به ارزش 2.5 هزار میلیارد تومان داد و ستد شد  و طی آن 314 هزار و 578 خریدار حقیقی و حقوقی از طریق 101 کارگزار فعال در بورس اقدام به خرید و فروش سهام کردند .

براساس این گزارش، بررسی فعالیت شرکت های کارگزاری در ماه گذشته نشان می دهد 10 کارگزار قادر به انجام 43 درصد از معاملات 2.5 هزار میلیارد تومانی شدند.

در صدر این فهرست، شرکت کارگزاری خبرگان سهام قرار دارد که با توجه به عرضه اولیه پتروشیمی مبین در 19 اردیبشهت و همچنین انجام چند معامله ، به تنهایی 13.63 درصد از کل معاملات ماه پیش را به خود اختصاص داد.

کارگزاری مفید هم که با برخورداری از رویه معاملات آنلاین و سرویس های خدماتی، دارای مشتریان حقیقی قابل توجهی است با انجام 7.36 درصد از معاملات در رتبه دوم قرار گرفت. کارگزاری آگاه هم با فاصله معناداری در رتبه سوم ایستاد و بیش از 4 درصد از کل معاملات را انجام داد.

در ادامه هم کارگزارهای بانک ملت، صبا تامین، بهگزین، صبا جهاد، امین آوید، حافظ و بانک ملی ایران با انجام 3 تا 1.56 درصدی معاملات، فهرست 10 کارگزار برتر را تشکیل دادند.

در برابر این کارگزاران، 10 شرکت هم با انجام حداقل معاملات و بین دو تا 13 دهم درصدی کل معاملات به عنوان کارگزاران ضعیف ماه گذشته شناخته شدند. این شرکت ها شامل کارگزاری های نماد شاهدان، آبتین استاک، دنیای نوین، ستاره جنوب، ایران سهم، آفتاب درخشان، شهر، امید سهم و سی ولکس کالا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.