با اتمام انتخابات دوره هشتم اتاق بازرگانی و مشخص شدن اعضای هیأت رئیسه، پست کلیدی بعدی که باید فرد مناسبی برای آن پیدا شود دبیرکلی اتاق بازرگانی ایران است.

در چند سال اخیر نقره کار شیرازی بر صندلی دبیرکلی تکیه زده بود ولی از مدت ها قبل مشخص بود که در دوره هشتم وی در این سمت حضور نخواهد داشت و از مدتی پیش سمتی در بانک مرکزی پذیرفته است. با این حساب سوال این است که چه کسی گزینه دبیرکلی خواهد بود.

با توجه به ماهیت کار دبیرکل و قانون اتاق، رئیس جدید اتاق بازرگانی می تواند دبیرکل را از بین مدیرانی از خارج اتاق بازرگانی انتخاب کند اما مطمئنا قبل از بررسی این موضوع گزینه های داخل اتاق بازرگانی نیز مطرح خواهند شد. شنیده ها حاکی از این است که هومن حاجی پور مدیرکل امور تشکل های اتاق بازرگانی ایران جدی ترین گزینه برای دبیرکلی در بین کارمندان اتاق بازرگانی است. به ویژه آن که محسن جلال پور، رئیس جدید اتاق بازرگانی ایران در سمت قبلی خود ارتباط گسترده ای با تشکل ها داشت و همکاری وی با حاجی پور در این بخش بسیار قابل توجه است. البته هنوز برای تعیین دبیرکل فرصت زیادی است و مطمئنا در آینده گزینه های دیگری نیز مطرح می شود ولی شنیده ها حاکی از صحبت های اولیه با حاجی پور برای پذیرش این سمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.