گزارش معاملات روزانه بورس روز شنبه 19 دی 1394

رشد 22 واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز(شنبه) بازار سرمایه، با 22 واحد رشد در ارتفاع 62 هزار و 655 واحدی ایستاد.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه، 883 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 976 میلیارد ریال در 63 هزار نوبت داد و ستد شد.
بیشترین اثر مثبت بر رشد شاخص نیز توسط نمادهای معاملاتی پارسان، رمپنا، مبین، وغدیر و وصندوق رقم خورد در عین حال نمادهای فارس و وامید با افت خود مانع صعود بیشتر شاخص کل بورس شدند.
در معاملات امروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) هشت واحد، آزاد شناور 71 واحد و شاخص بازار اول 117 واحد رشد کردند در عین حال شاخص کل (هم وزن) هشت واحد، شاخص قیمت (هم وزن) هفت واحد، و شاخص بازار دوم 547 واحد رشد کردند. ارزش روز بازار به بیش از2716 هزار میلیارد ریال است.
شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات چهارشنبه هفته گذشته بازار سرمایه، با 576 واحد رشد در ارتفاع 62 هزار و 632 واحدی ایستاده بود.

**معامله 517 میلیون اوراق بهادار در فرابورس ایران
امروز همچنین معامله گران فرابورس شاهد خرید و فروش 517 میلیون اوراق بهادار به ارزش دو هزار و 116 میلیارد ریال بودند که این حجم دادوستد در 28 هزار و 527 دفعه معاملاتی صورت پذیرفت.
در این روز همچنین شاخص فرابورس رشد 0.02 واحدی را تجربه کرد تا به این ترتیب ( شاخص فرابورس) آیفکس در رقم 702 واحد توقف کند.
در جریان معاملات امروز بازارهای فرابورس ایران، نماد معاملاتی پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و شرکت پتروشیمی خراسان، بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند. در عین حال نماد معاملاتی شرکت های پالایش نفت تهران، ذوب آهن اصفهان و پالایش نفت شیراز بالاترین تاثیر منفی را بر این شاخص از خود منعکس کردند.
در این میان بررسی معاملات بازارهای اول، دوم و پایه نشان می دهد بیشترین حجم و ارزش معاملات به نماد شرکت بهمن دیزل با خرید و فروش 34 میلیون سهم به ارزش 146 میلیارد ریال اختصاص داشته است. ضمن اینکه در میان اوراق با درآمد ثابت نیز اسناد خزانه اسلامی با نماد «اخزا1» با معامله بیش از 81 هزار و 90 ورقه بهادار در صدر بیشترین حجم دادوستد این اوراق قرار گرفته است.
معاملات فرابورس ایران امروز در حالی پیگیری شد که نماد شرکت های مهندسی صنعتی روان فن آور، توکا رنگ فولاد سپاهان و پتروشیمی زاگرس بالاترین رشد قیمت و در سمت مقابل نماد شرکت های صنایع غذایی مینوشرق، معدنی کیمیای زنجان گستران و پالایش نفت شیراز بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.
صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان نیز بیشترین حجم و ارزش معاملات اوراق بهادار را در میان ( صندوق های قابل معامله)ETFها به نام خود ثبت کرد. این صندوق امروز شاهد معامله 13 میلیون اوراق بهادار به ارزش بیش از 165 میلیارد ریال بود.
از سوی دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی هر ورقه اسناد خزانه اسلامی با رشد قیمتی 1066 ریالی با نرخ پایانی 960 هزار و 588 ریال مورد مبادله قرار گرفت.؛ نرخ بازده تا سررسید آن به 25.77 درصد رسید و نسبت به روز معاملاتی گذشته افزایش 0.53 درصدی پیدا کرد.
براساس این گزارش، پذیره نویسی 650 هزار اوراق اجاره شرکت دانا پتروریگ کیش به ارزش 650 میلیارد ریال که از امروز در بازار سوم آغاز شده بود در پایان معاملات روز جاری به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.