بورس تهران در معاملات سومین روز هفته به روند صعودی اما ناچیز خود ادامه داد و با فعالیت نوسان گیران رشد 14 واحدی شاخص را تجربه کرد.

معاملات بورس تهران در حالی به پایان رسید که بازارگردانی و تداوم فعالیت نوسان گیران در برخی گروه ها منجر به ادامه روند صعودی اما ناچیز بورس شد.به این ترتیب در حالی در بورس تهران روند آرام و توام با احتیاط و نگرانی در جریان است که همچنان سایه کاهش قیمت نفت و رکود اقتصادی و نیز کمبود نقدینگی در این بازار سنگینی می کند.

از سوی دیگر با وجود نزدیک شدن به زمان اجرای برجام و همچنین تلاش‌ها برای کاهش نرخ سود بانکی همچنان معاملات سهام با بی میلی و بی رغبتی دنبال می شود و بورس در محدوده زیان قرار دارد.

Ahvaz Stock Exchange

این فضا موجب شده است تا سهم های کوچک و تک سهم بازار همچون شرکتهای قندی مورد توجه اهالی تالار شیشه ای قرار بگیرند و با رشد قیمت خود زمینه رشد ناچیز بورس را فراهم کنند به طوری که در معاملات امروز تالار حافظ شاخص بورس رشد 14 واحدی را تجربه کرد و به کانال 61 هزار و 469 واحد رسید.

امروز همچنین نمادهای بانکی مورد توجه سهامداران قرار گرفتند به طوری که شرکتهای بانک انصار، بانک پاسارگاد، پتروشیمی جم و بانک ملت بیشترین تاثیر را در رشد بورس گذاشتند و شرکتهایی همچون غدیر، نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه و ایران خودرو زمینه منفی شدن شاخص را فراهم کردند.

در معاملات امروز همچنین تقاضای خرید برای شرکتهای کنتور سازی، لوله و ماشین سازی ایران و قند قزوین تقویت شد و شرکتهای تهران شیمی، دارویی سبحان و سیمان اصفهان نیز از تقاضای فروش برخوردار شدند.در مجموع در تالار شیشه ای امروز 553 میلیون سهم به ارزش 907 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه به 265 هزار میلیارد تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.