نخستین کمیسیون سرمایه‌گذاری، بورس و بیمه در اهواز برگذار شد
امروز اهواز هفتمین برگذارکننده کمیسیون سرمایه‌گذاری بورس ، بانک و بیمه

اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری، بورس، بانک و بیمه اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد – 26 ام خرداد  1394
اداره مالیات حتی از کمک های خیرخواهانه فعالان اقتصادی هم مالیات کم می کند

اولین جلسه کمیسیون سرمایه گذاری، بورس، بانک و بیمه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز شامگاه روز گذشته با حضور رییس اتاق اهواز، رییس کمیسیون و جمعی از مسولان مربوطه و فعالان اقتصادی عضو اتاق بازرگانی اهواز در محل این اتاق برگزار شد.
رییس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی اهواز با تاکید براینکه این کمیسیون برای اولین بار بصورت جامع در سطح اتاق اهواز تشیکل می شود،گفت: محوریت اولین جلسه این کمیسیون نیز بررسی مشکلات مالیاتی اعضاء اتاق بازرگانی اهواز است که امیدواریم راهکارهایی که ارائه می شود ،گره ای از مشکلات تجار و بازرگانان را باز نماید.
شهلا عموری با بیان اینکه فعالان اقتصادی به خصوص اعضاءاتاق بازرگانی اهواز نسبت به مالیات سنگینی که از سوی ادارات مالیاتی برای آنها تعیین می شود ناراضی هستند، ادامه داد:اتاق بازرگانی اهواز بعنوان متولی و تشکل ،تشکل ها ضمن اینکه مطالبات اعضاء را پیگیری می کند، دوره های آموزشی نیز در این رابطه جهت آشنایی با قانون و مقررات مالیاتی برگزار کرد و این روند ادامه خواهد داشت.
وی گفت: مالیات سنگین باعث شده است صادر کنندگان و تولید کنندگان ما در مرز ورشکستگی قرار گیرند و بعضاً از فعالیت خود دست کشیدن و قطعا تداوم این رویه تولید داخل و فعالیت اقتصادی را زمین گیر خواهد کرد.
وی با اشاره به این نکته که نباید به تاجر و بازرگان ما بعنوان یک تشکیلات طویل و عریض دولتی نگاه کرد،اظهار داشت: نسبت به اجرای صحیح ضوابط و مقررات استقبال می کنیم لیکن این اعتقاد را داریم که هرجا قانون نسبت به فعالان اقتصادی انعطاف خاصی از خود نشان داده است ،مسولان به ویژه در استان خوزستان آن را اعمال کنند.
صفدر پیرمرادی رییس کمیسیون سرمایه گذاری، بورس، بانک و بیمه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز نیز در این جلسه گفت: تلاش می کنیم جلسات این کمیسیون را با حضور مسولان امر و همچنین کارشناسان خبره و اعضاء اتاق بازرگانی به صورت مرتب برگزار کنیم.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز با اشاره به اینکه اداره مالیات حتی از کمک های خیرخواهانه و حسنه ما هم مالیات کم می کند ادامه داد: با اصل فرار مالیاتی مخالفیم ولی باید تدبیری اندیشیده شود که حمایت دولت از تولیدکننده ملموس تر شود و واحدهایی که طی سنوات قبل به دلیل نداشتن نقدینگی و مالیات سنگین از چرخه فعالیت خارج شداند مجدد شروع بکار کنند. این فعال اقتصادی نگاه اتاق بازرگانی اهواز را نگاه حمایتی از سایراعضاء عنوان نمودو خاطر نشان کرد: امیدواریم با همکاری و همراهی سایر مسولان قدم هایی نو برای رفع مشکلات موجود برداریم و در پویایی اقتصاد و تحقق سیاست های اقتصاد مقامتی سهمی ویژه داشته باشیم.
در این جلسه نیز نماینده امور مالیاتی استان به سوالات و مشکلات جمعی از تجار و بازرگانان عضو اتاق بازرگانی اهواز پاسخ داد. لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه آقای نعمت اله نوری زاده نایب رییس وخانم پریا قاسمی بعنوان دبیر این کمیسیون توسط اعضا انتخاب شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.