وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت های تولیدی نباید فقط به بازارهای داخلی بسنده کنند بلکه تولید را با رویکرد صادراتی برنامه ریزی کنند.

به گزارش ایرنا محمد رضا نعمت زاده پنجشنبه درجریان بازدید از طرح های تولیدی استان بوشهر افزود: شرکت های داخلی باید بازاریابی و جذب مشتری خارجی را در دستور کار خود قرار دهند.
وی با اشاره به وجود شرکت صدرا در بوشهر یادآورشد: برنامه ریزی برای شکوفایی صنعت دریایی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است.
نعمت زاده ادامه داد: وجود سواحل طولانی یک فرصت بالقوه برای کشور است که باید به بالفعل تبدیل شود.
نعمت زاده گفت: وسائل وارداتی شرکت صدرا جزو وسائل ماشینی است و پس از تائید این وزارتخانه از معافیت مالیاتی برخوردار می شود.
وی افزود: کالاها در صنایع دریایی از هر ردیفی که باشند مشمول معافیت مالیاتی می شوند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت که استاندار بوشهر نیز وی را همراهی می کرد از شرکت های فعال در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر و شرکت صدرا بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند امور قرار گرفت.
بازدید از فازهای پارس جنوبی، مجتمع های پتروشیمی انتخاب، کاویان، مراورید، دماوند، مرجان و مهر و متانول کاوه از برنامه های سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بود.
نشست با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و شرکت در شورای هم خانواده صنعت، معدن و تجارت از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به این استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.