همراه با نکات سازمان بورس: "وبانک" توضیح داد و آماده بازگشایی نماد شد

مسئولان سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و سازمان بورس در خصوص تعدیل سود هر سهم سال ۹۳ "وبانک" توضیحاتی و نکاتی را اعلام کردند تا نماد آن بازگشایی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،در جریان معاملات یکشنبه گذشته 14 تیر و بعد 15 دقیقه بعد از شروع ، نماد شرکت 650 میلیارد تومانی سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم متوقف شد. این رویداد درحالی ناشی از اعلام کاهش 24 درصدی سود در صورت های مالی تلقیقی و انجام محاسبه اشتباه سهم اقلیت توسط کارشناسان این شرکت در اسفند بود که موجب شد تا نماد "وبانک" بسته شود. چرا که با توجه به تعدیل مثبت 16 درصدی "وبانک" ، دلیلی برای توقف نماد وجود نداشت. 

حال در شرایطی فرهاد حنیفی مدیرعامل سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در گفت وگو با بورس پرس نکاتی را اعلام کرده بود که وی با ارسال نامه ایی به سازمان بورس توضیحاتی ارایه کرد. سازمان بورس هم نکاتی را مطرح کرده تا به این ترتیب نماد "وبانک" امروز یا فردا بار دیگر در تابلوی معاملاتی بورس قرار گیرد.
 
براساس این گزارش، بنابر اعلام سازمان بورس ، "وبانک" در آخرین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 29 اسفند 93 ، سود خالص شرکت اصلی و تلفیقی گروه را 9.224.135 و 11.105.810 میلیون ریال (پس از کسر سهم اقلیت) اعلام کرده بود که این اعداد در صورت های مالی ارائه شده در 13 تیر 94 به ترتیب به  10.6941.362 و 8.358.437 میلیون ریال (پس از کسر سهم اقلیت به ترتیب مبالغ 1.645 ریال و 1.286 ریال به ازای هر سهم) تغییر یافت و نماد معاملاتی شرکت با توجه به تعدیل با اهمیت درآمد هر سهم تلفیقی گروه متوقف شد.
 
پس از انتشار صورتهای مالی فوق از شرکت درخواست شد دلایل تعدیل درآمد هر سهم سال مالی 93 به این سازمان بورس ارائه شود . "وبانک" طی نامه ایی در 15 تیر اعلام کرد دلیل تعدیل سود خالص شرکت اصلی عمدتاً مربوط به تقسیم سود بیشتر برخی از شرکت های تابعه نسبت به بودجه اعلامی و همچنین شناسایی سهم سود سال 93 توسعه صنایع بهشهر بوده و تعدیل سود خالص تلفیقی گروه به دلیل اشتباه محاسباتی یکی از شرکتهای تابعه در محاسبه سهم اقلیت پیش بینی شده بوده است.
 
این درحالی است با توجه به زمان برگزاری مجمع شرکت توسعه صنایع بهشهر در 25 تیر و تایید صورت های مالی "وبانک" در 13 تیر، شناسایی سود سال 93 توسعه صنایع بهشهر به مبلغ 1.186.541 میلیون ریال با توجه به استانداردهای حسابداری دارای ابهام است.
 
با توجه به شناسایی سود سال های مالی 92 و 93 توسعه صنایع بهشهر در سال مالی 93 ، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (علی رغم پیش بینی شناسایی سود سال 93 شرکت توسعه صنایع بهشهر درسال مالی 94 شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در اطلاعات قبلی شرکت)، شرکت اعلام کرده اثر شناسایی سود سال 93 توسعه صنایع بهشهر بر درآمد هر سهم سال 94 و جایگزینی سود سال 94 در درآمد هر سهم سال 94 تغییر قابل توجهی را در درآمد هر سهم شرکت ایجاد نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.