بازدید رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از نهاد نظارتی بورس عمان

NYSE

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و هیأت همراه از نهاد نظارتی بورس عمان (CMA) بازدید کردند و با عبدالله سلیم آل سلمی، رئیس اجراییCMA، رئیس بورس عمان، رئیس سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه و برخی دیگر از مقامات دولتی این کشور از جمله یحیی بن محفوظ المنذری، رئیس مجلس دولتی این کشور دیدار کردند. 

ارتقای بازارهای سرمایه و روابط اقتصادی و همچنین همکاری‌های اقتصادی از جمله مهم ترین موضوعات مورد بحث در این جلسه بود. در عین حال، رئیس اجرایی CMA این دیدار را نقطه عطفی برای آغاز همکاری‌ها بین دو نهاد خواند.

عبدالله سلیم آل سلمی در این خصوص ادامه داد: امیدواریم از طریق این همکاری‌ها توانایی‌های تکنیکال و اجرایی بازارهای سرمایه در هر دو کشور به خوبی شناخته شود تا بتوانیم از این طریق به توسعه ابزارهای اسلامی در بازارهای سرمایه هر دو کشور اهتمام ورزیم و با پذیرش متقابل سهام هر دو بازار از سیستم نظارتی و قانونی توسعه یافته هر دو کشور بهره ببریم.

دکتر محمد فطانت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با استقبال از همکاری‌های آتی به منظور تبادل اطلاعات میان سازمان بورس و اوراق بهادار و نهاد نظارتی بورس عمان اشاره کرد: بازار سرمایه ایران به تدریج به بازارهای جهانی متصل خواهد شد و ابزارهای مالی اسلامی به‌عنوان ابزاری مدرن در بازارهای مالی معرفی می‌شود و به شکوفایی اقتصادی کمک شایانی خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.