معاون سازمان امور مالیاتی کشور از تعامل با فعالان اصناف خبر داد و گفت: میزان مالیات اصناف در نشست های مشترک با اصناف مشخص می شود.

حسین وکیلی در گفت وگویی رادیویی اظهار داشت: یکی از موضوع ها، مالیات سال 93 اصناف است که پس از نهایی شدن در جلسات مشترک در خصوص آن اطلاع رسانی خواهیم کرد.

وی درباره دریافت الکترونیک اظهارنامه مالیاتی از مودیان هم گفت: مودیان برای نخستین بار مالیات خود را از طریق سامانه پرداخت و تقسیط می کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.

وی با بیان اینکه، هدف ما آسان سازی شرایط برای مردم و کاهش مراجعه حضوری است، اظهار داشت: برهمین اساس امکان ارائه اظهارنامه به صورت الکترونیکی فراهم شده است.

وکیلی افزود: استفاده از صندوق های فروش و اظهارنامه دو موضوع مهم برای ساماندهی امور مالیات عملکرد اصناف است ضمن آنکه از صنوف انتظار داریم به تکالیف قانونی در این باره توجه کنند.

وی با بیان آنکه تقویت درآمدهای مالیاتی برای استقرار اقتصاد مقاومتی ضروری است، گفت: با اجرای طرح جامع اطلاعاتی می توان درآمدهای مالیاتی را افزایش داد تا اتکا به درآمدهای نفتی کاهش یابد.

معاون سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نظام مالیاتی از جهت اشراف به اطلاعات دقیق اقتصادی پیشرفت کرده و انتظار داریم در سال های آتی درآمدهای مالیاتی با حذف پدیده فرار مالیاتی افزایش یابد.

وی میزان فرار مالیاتی را قابل توجه دانست و با اشاره به آغاز اجرای طرح جامع مالیاتی از سال 88 ، گفت: پیش بینی کارشناسان خارجی، اجرای کامل این طرح در مدت هفت سال است در حالیکه اجرای همین سیستم در ترکیه 10 سال طول کشیده است.

وکیلی افزود: با اجرای این طرح بزرگ همه بانک های اطلاعاتی کشور یکپارچه می شود و سخت افزار آن در سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده است.

وی گفت: سازمان امور مالیاتی کشور آمار اطلاعات املاک و خودروهای عمومی مشمول مالیات را ندارد و دستگاه های ذیربط از ارائه آن به این سازمان خودداری می کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.