مورد عجیب و جدید بورسی برگشت داده شد/ توضیح مسئول سازمان

در پی بروز موردی عجیب و جدید که هفته پیش در مجمع سالانه یک شرکت بورسی رخ داد، رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس از برگشت این مورد خبر داد و توصیحاتی ارایه کرد.

 

 در پی طرح تعدیل (جبران) 128 میلیون تومانی حق حضور اعضاء غیر موظف هیات مدیره فولاد امیرکبیر کاشان که در مجمع هفته گذشته این شرکت از سوی نماینده سهامدار عمده یعنی فولادمبارکه اعلام شد، موردی عجیب و جدید در بورس 48 ساله و قانون تجارت رخ داد. چرا که تاکنون چنین موضوع و مسئله ایی در مجمع هیچ شرکتی اعلام نشده بود.

براساس این گزارش، این مورد در شرایطی با اعتراض سهامداران و مخالفت حسابرس و نماینده سازمان بورس در مجمع همراه شد که به دلیل اصرار نماینده فولاد مبارکه مبنی بر نهایی شدن این تصمیم و صورت جلسخه مجمع، موضوع به بخش حقوقی سازمان بورس ارجاع داده شد تا بررسی شود.

در این رابطه محمدرضا معتمد رئیس اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس با اعلام نهایی شدن صورت جلسه مجمع سالانه " فجر " به بورس پرس توضیح داد: بعد از بررسی های لازم، مشخص شد طرح چنین مسئله ایی ، موضوعیت ندارد و در قانون تجارت هم به این موضوعی اشاره نشده است.

وی با اینکه نماینده سازمان بورس هم در مجمع این شرکت اعلام مخالفت کرده بود، ادامه داد: بنابراین مسئولان این شرکت ، مواضع خود را پس گرفته و چنین تصمیمی در صورت جلسه مجمع هم قید نشد تا این مشکل برطرف و برگشت داده شود.

برپایه این گزارش، با این اوصاف مشخص شد ادعای نماینده فولادمبارکه مبنی بر وجود چنین تصمیمی برای حدود 20 شرکت زیرمجموعه بی اساس بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.