مدیران زن بیشتر از مدیران مرد به شغل خود اهمیت می دهند

زمانی که موضوع مدیریت زنان در جامعه مطرح می شود باید بگوییم که با گذشت زمان رویکردها در این زمینه تغییر یافته است.

در سال 1953، موسسه نظرسنجی گالوپ از شهروندان آمریکایی این سوال را مطرح کرد که اگر وارد شغلی جدید شوید و امکان انتخاب مدیر خود را داشته باشید ترجیح می دهید با یک زن کار کنید یا یک مرد؟ در آن زمان بیشتر شهروندان آمریکایی اعلام کردند ترجیح می دهند مدیرشان مرد باشد. پنج درصد اعلام کردند ترجیح می دهند با یک مدیر زن کار کنند و 25 درصد نیز گفتند فرقی برایشان نمی کند.

شش دهه از آن زمان می گذرد و اکنون اوضاع فرق کرده است . یک سوم شهروندان آمریکایی در نظرسنجی موسسه گالوپ اعلام کردند یک مدیر مرد را ترجیح می دهند و این در حالی است که 20 درصد اعلام کردند ترجیح می دهند مدیرشان زن باشد و 46 درصد نیز اعلام کردند زن یا مرد بودن مدیر برایشان فرقی نمی کند. اما زنان بیشتر از مردان اعلام کردند ترجیح می دهند با مدیر زن کار کنند.

تحقیقات موسسه گالوپ همچنین نشان می دهد در مشاغلی که مدیران زن در آن در رأس کار قرار دارند کارمندان با مدیر بیشتر در تعامل هستند . با این حال، 33 درصد شهروندان آمریکایی اعلام کردند در حال حاضر مدیر زن دارند.

در حالی که زنان و مردان مدیر موفق بسیاری وجود دارند اما در زمینه تعامل ،مدیران زن از موفقیت بیشتری برخوردارند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد مدیران زن خود تمایل بیشتری به تعامل با کارمندان دارند تا مدیران مرد. نظرسنجی های موسسه گالوپ نشان می دهد سطح تعامل 41 درصد از مدیران زن در محل کار بسیار بالاست . این رقم درباره مدیران مرد 35 درصد است. حقیقت این است که زنان مدیر قطع نظر از این که بچه دارند یا خیر، بیشتر از مدیران مرد برای شغل خود وقت می گذارند.

تحقیقات نشان می دهد سطح تعامل مدیران زن در محل کار سبب شده است عملکرد کارمندان به شدت تقویت شود. تحقیقات گالوپ نشان می دهد کارمندانی که با یک مدیر زن کار می کنند عملکردشان شش برابر افرادی است که مدیران مرد کار می کنند . کارمندان زنی که مدیر زن دارند نیز سطح تعاملشان با دیگران بسیار بالاتر است.

در جدول زیر می توانید سطح تعامل کارمندان را با مدیران زن یا مرد مشاهده کنید.

تحقیقات موسسه گالوپ نشان می دهد کارمندانی که با مدیران زن  کار می کنند یک ممیز 26 برابر افرادی که با مدیران مرد کار می کنند، به شدت با این ایده موافقند که کسی در محل کارشان وجود دارد که آنها را به پیشرفت ترغیب می کند.

این موضوع نشان می دهد مدیران زن در کشف و پروش استعدادهای بالقوه کارمندان خود بر مدیران مرد برتری دارند.

مدیران زن نه تنها کارمندان خود را به پیشرفت ترغیب می کنند بلکه بیشتر از مدیران مرد سطح پیشرفت کارمندان خود را با گذشت زمان ارزیابی می کنند. آنهایی که با مدیران زن کار می کنند یک ممیز 29 برابر آنهایی که با مدیران کرد کار می کنند، اعلام کرده اند طی شش ماه گذشته مدیرشان با آنها درباره سطح پیشرفتشان صحبت کرده است. این موضوع نشان می دهد مدیران زن بیشتر از مدیران مرد در تلاش برای ارزیابی منظم سطح کاری کارمندانشان برای رسیدن به اهداف مورد نظر یک موسسه یا شرکت هستند.

آنهایی که با مدیران زن کار می کنند یک ممیز 17 برابر آنهایی که با مدیران مرد کار می کنندف اعلام کردند طی هفت روز گذشته به سبب خوب کار کردن پاداش دریافت کرده اند. تحقیقات همچنین نشان می دهد مدیران زن در رمقایسه با مدیران مرد رویکرد مثبت بهتری در مقابل کارمندانشان دارند. این موضوع همچنین نشان می دهد مدیران زن بیشتر از مدیران مرد تمایل دارند به کارمندانشان کمک کنند .

در نهایت این که، کارمندانی که مدیر زن دارند می گویند مدیرشان برای ایده هایشان ارزش قایل است. نظرسنجی گالوپ همچنین نشان می دهد مدیران زن بیشتر از مدیران مرد با کارمندانشان ارتباط برقرار می کنند ، شرایط کاری مثبتی را فراهم می کنند و فرصت های بیشتری برای پیشرفت کارمندان فراهم می کنند.

موسسه گالوپ اعلام کرد در آمریکا مدیران زن بیشتر از مدیران مرد نیازهای ضروری محل کار را برآورده می کنند. همچنین می توان گفت مردان بیشتر تمایل دارند در مشاغلی حضور داشته باشند که تعامل کمتری در آن ها وجود دارد. منبع: گالوپ/ مترجم: محبوبه حبیبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.