سیاست‌زدگی کشور ما موجب می‌شود که آنهایی که منصبی دارند بیش از تصمیمات منطقی به تصمیماتی مطابق با آنچه مد نظر افکار عمومی است، روی آورند

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران معتقد است که نرخ ارز باید واقعی شود.

سید رضی حاجی آقامیری به صدای اقتصاد گفت: اقتصاد نفتی و یارانه‌ای بودن اقتصاد، ضررهای زیادی برای اقتصاد کشور به همراه داشته است و سیاست‌زدگی در کشور ما نیز بر مشکلات اقتصادی افزوده است در حالی که ساختار تصمیم‌گیری برای اقتصاد باید منطقی شود.

وی ادامه داد: اگر چه افکار عمومی ممکن است تحت تاثیر برخی تصمیمات حاکمیتی قرار بگیرند و به عنوان مثال در مقطعی از زمان از تصمیمی ناراحت و شوکه شوند اما این موضوع نباید موجب زیر سوال بردن تصمیمات منطقی شود و سیاستمداران جرات انجام برخی از تصمیم‌های درست را نداشته باشند در حالی که در دراز مدت تصمی درست‏، اثرات خود را آشکار خواهد کرد.

میری تصمیم‌گیری در مورد نرخ ارز را نیز از این دست تصمیمات بر شمرد و افزود:‌ سیاست‌زدگی کشور ما موجب می‌شود که آنهایی که منصبی دارند بیش از تصمیمات منطقی به تصمیماتی مطابق با آنچه مد نظر افکار عمومی است، روی آورند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: البته تیم اقتصادی دولت یازدهم تاکنون با درک درستی در خصوص نرخ ارز تصمیم‌گیری کرده و موجب کنترل نرخ تورم و ثبات نرخ ارز شده است.

وی ادامه داد: البته باید به نرخ ارز اجازه داد که واقعی شود و واقیعیت نرخ آن را نیز صادرات غیرنفتی هنگامی که نفت کم کم از اقتصاد ما رخت بربندد، نشان خواهد داد.

میری تاکید کرد: نرخ ارز باید مطابق با قانون و بر اساس  مابه ‌التفاوت تورم نرخ داخلی و تورم خارجی تعیین شود و قیمت آن همانند تورم بالا برود و دولتمردان باید بتوانند با شجاعت همراه با خردمندی این کار را اجرایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.