مسئول بین‌المللی‌سازی نمایشگاه‌های ایتالیا :

بازدید از غرفه ایران در اکسپو گذر به تاریخ و تمدن است

پاویون ایران جواب دقیقی به درخواست‌ها و انتظارات اکسپو از یک غرفه است؛ در واقع همه آنچه که متناسب با زمینه و موضوع اکسپوی میلان از یک غرفه انتظار می‌رود در غرفه ایران وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مسئول نمایشگاه پوردنون و مسئول بین‌المللی‌سازی نمایشگاه‌های ایتالیا در خارج از این کشور درباره غرفه ایران در اکسپوی میلان گفت: در یک کلام بدون اغراق پاویون ایران شگفت‌انگیز است.

پیترو پیچینتی گفت: پاویون ایران جواب دقیقی به  درخواست‌ها و انتظارات اکسپو از یک غرفه است؛ در واقع همه آنچه که متناسب با زمینه و موضوع اکسپوی میلان از یک غرفه انتظار می‌رود در غرفه ایران وجود دارد.

وی با بیان اینکه در غرفه ایران فضایی مهیا شده که نه‌تنها محصولات کشور ایران، بلکه فرهنگ ایرانی نیز به خوبی معرفی می‌شود، تصریح کرد: تفکری ویژه و ترکیبی در غرفه ایران وجود دارد که فرهنگ، تکنولوژی، داشته‌ها و نحوه معیشت ایرانیان را به نمایش گذاشته و این بسیار جذاب و شگفت‌انگیز است.

پیچینتی در تشریح جذابیت‌های پاویون ایران خاطرنشان کرد: فضای اکسپو برای ملت‌هاست که در این فضا خود را در قالب یک معماری و چیدمان خاص معرفی کنند. غرفه ایران جزو غرفه‌هایی است که وقتی وارد آن می‌شوید، احساس می‌کنید وارد تاریخ و فرهنگ شده‌اید در واقع بازدید از غرفه ایران گذر به تاریخ و تمدن است و این احساس در تمام ابعاد غرفه ایران از طراحی تا رنگ و لعاب به‌کار رفته ‌و مواد غذایی و ابزارها و ظروف دیده می‌شود.

مسئول نمایشگاه پوردنون ایتالیا با بیان اینکه اکسپو جاده‌ای برای آینده است، گفت: یکی از جلوه‌های ویژه برگزاری نمایشگاه‌های جهانی، بحث مدرن‌سازی غرفه‌هاست. در این زمینه وقتی طرح و مراحل ساخت غرفه ایران را بررسی می‌کنیم، می‌بینیم که چقدر زیبا فکر شده و به خوبی با اقتباس از سفره‌های ایرانی سعی شده در قالب یک سازه، تمدن و فرهنگ ایران زمین ترسیم شود.

وی با اشاره به اینکه مردم ایتالیا بسیار به تاریخ و تمدن علاقه‌مند هستند، اضافه کرد: قطعا از منظر معماری یک منطق خاصی در غرفه ایران حاکم است که این منطق ما مردم ایتالیا را به سمت خود می‌کشاند و جذابیت‌های بالایی برای ما دارد، به طوری که می‌شود آن را در این عبارت خلاصه کرد که غرفه ایران تجسم فرهنگ، تاریخ و تمدن مردم ایران زمین است.

مسئول بین‌المللی‌سازی نمایشگاه‌های ایتالیا در خارج از این کشور به نظرسنجی روزنامه کوریره دلاسرا اشاره کرد و افزود: طبق آخرین نظرسنجی این روزنامه مطرح ایتالیایی، ایران یکی از غرفه‌های جذاب و پربازدیدکننده اکسپوی میلان است. یکی از دلایل این موضوع به نزدیکی و قرابت‌های تاریخی و فرهنگی ایران و ایتالیا برمی‌گردد و دلیل دوم هم این است که تمام مردم دنیا در مقابل اسم ایران کنجکاوی خاصی دارند، زیرا که احساس می‌کنند ایرانی که خودش را در قالب این پاویون و به این صورت معرفی می‌کند، قطعا کشوری زیبا با جاذبه‌های گردشگری بالایی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امتیازدهی به غرفه ایران خاطرنشان ساخت: در اکسپو غرفه‌های بسیار زیبایی وجود دارد، اما به نظر من غرفه ایران جزو 10 غرفه برتر اکسپوی میلان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.