ارزش سهام شرکتهای چینی که در بازار اولیه بورس این کشور ثبت شده‌اند برای اولین بار از مرز 10 تریلیون دلار عبور نموده ، که تنها 6.7 تریلیون دلار آن طی 12 ماه گذشته تحقق یافته است.

به نقل از «چاینا دیلی»، ارزش سهام شرکتهای چینی که در بازار اولیه بورس این کشور ثبت شده‌اند برای اولین بار از مرز 10 تریلیون دلار عبور نموده ، که تنها 6.7 تریلیون دلار آن طی 12 ماه گذشته تحقق یافته است. بر اساس گزارش تهیه شده از سوی مؤسسه بلومبرگ، میزان این افزایش، به تنهایی برابر است با ارزش کل سهام در بازار سهام ژاپن. بازار سهام آمریکا نیزف با 25 تریلیون دلار، در رتبه اول جهان قراردارد.

تاکنون هیچ بازار سهامی موفق به دستیابی به چنین میزان رشد ارزش دلاری طی دوره 12 ماهه نشده‌است. هجوم افراد حقیقی چینی به بازار سهام این کشور و استفاده از قرضه برای خرید سهام عامل اصلی این روند ذکر شده و بیانگر خوش‌بینی آنها نسبت به ادامه روند رشد بورس در آینده می‌باشد.

اما ظاهراً در بین سرمایه‌گذارانی که در خارج از این کشور هستند، چندان جایی برای خوش‌بینی وجود ندارد. طبق گزارشی که بانک «بارکلیز» بر پایه آمار تهیه شده توسط مؤسسه تحقیقات اقتصادی EPFR منتشر نموده، طی هفت روز منتهی به چهارشنبه هفته گذشته، مؤسسات و شرکتهای سرمایه‌گذاری خارجی حدود 6.7 میلیارد دلار از سرمایه‌های خود را از بازار سهام چین خارج کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.