قائم مقام صندوق توسعه ملی گفت: درخواست ما این است که مسئولان روی طرح های ارزی تمرکز کنند زیرا این نوع طرح ها کشور را متحول می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا در منطقه کویر، سید قاسم حسینی امروز – پنجشنبه – در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان اظهار کرد: مسائلی امروز مطرح شد که نشان دهنده آن است که ارتباط مرکزیت با استان ها و ارتباط وزارتخانه ها با دستگاه های اجرایی کم بوده و باید تدبیری اندیشید تا این تعاملات روز به روز بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی یک نهاد نوپاست که چهار سال از عمر آن می گذرد، افزود: نخستین قرارداد را در شهریورماه سال 1390 یعنی دو ماه بعد از تشکیل صندوق توسعه ملی بستیم در حالی که دستورالعملی نداشتیم لذا انتظارات استان ها از صندوق باید به اندازه منابعی باشد که ما برای تزریق داریم و البته وضع ما در حوزه ارزی خوب است و خوشبختانه قراردادهای 18 میلیارد تومانی در حوزه ارزی در این صندوق وجود دارد.

حسینی با بیان اینکه صندوق توسعه ملی به بانک‌ها هم کمک کرده ولی بانک‌ها هر مشکلی دارند به گردن صندوق می‌اندازند، تصریح کرد: سال گذشته براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، میزان اعتباری که می توانستیم تبدیل به ریال کنیم 4700 میلیارد تومان اعتبارات در بخش کشاورزی پرداخت شد که در سال جاری و با توجه به کاهش قیمت نفت، این مقدار کمتر از سال گذشته خواهد بود.

وی با بیان اینکه در حوزه ارزی مشکلی وجود ندارد، تصریح کرد: در حد مقدورات این صندوق توانسته ایم طرح ها را تامین مالی کنیم. ضمن آنکه تلاش برای تعامل با مجلس و استان ها همچنان ادامه دارد تا بتوانیم به سهم خود مشکلات استان ها را حل کنیم.

قائم مقام صندوق توسعه ملی با بیان اینکه صندوق وظیفه ای در بررسی طرح ها ندارد و این کار را نیز انجام نمی دهد، تصریح کرد: اگر کسی می گوید صندوق توسعه ملی طرح ها را بررسی می کند، ما قطعا این موضع را تکذیب می کنیم.

وی با بیان اینکه 91 هزار طرح به صندوق توسعه ملی ارائه شده است، افزود: درخواست ما این است که دوستان روی طرح های ارزی تمرکز کنند زیرا این نوع طرح ها می توانند کشور را متحول کند.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: در سال گذشته استان کرمان در رده های آخر استفاده از تسهیلات ارزی صندوق توسعه ملی بود که در حال حاضر وضعیت خوبی دارد و نخستین طرح بهره برداری شده از محل تسهیلات صندوق در استان کرمان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.