شاخص کل بورس و اوراق بهادار در پایان معاملات امروز(سه شنبه) بازار سرمایه با رشد 51 واحدی در ارتفاع 62 هزار و 840 واحدی قرار گرفت.

به گزارش روز سه شنبه در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، داد وستد 1.369 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش دو هزار و 437 میلیارد ریال در 80 هزار نوبت به ثبت رسید.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سرمایه نیز توسط نمادهای معاملاتی وبملت، حکشتی، خساپا و خودرو رقم خورد در عین حال نماد های فارس، شبندر و خساپا نیز با افت خود از صعود بیشتر شاخص کل بورس جلوگیری کردند.
بر اساس این گزارش؛ همه شاخص های اصلی بازار سرمایه نیز امروز همانند دیروز مثبت بودند به طوری که شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) 19 واحد، کل(هم وزن) 28 واحد، قیمت(هم وزن) 23 واحد، آزاد شناور 261 واحد، بازار اول 51 واحد و شاخص بازار دوم 24 واحد رشد کردند.

** کاهش شاخص فرابورس
امروز همچنین معامله گران فرا بورس شاهد دادوستد 306 میلیون اوراق بهادار به ارزش 983 میلیارد ریال در 26 هزار و 494 دفعه معاملاتی بودند که حجم معاملات نسبت به دیروز با رشد 0.75 درصدی روبه رو شد. شاخص فرابورس نیز با کاهش سه واحدی در رقم 701 واحد توقف کرد.
نماد معاملاتی بانک حکمت ایرانیان با خرید و فروش 23 میلیون سهم به ارزش 32 میلیارد ریال بیشترین حجم معامله را در میان اوراق بهادار معامله شده در بازارهای اول، دوم و پایه به خود اختصاص داد.
بررسی معاملات فرابورس ایران همچنین نشان می دهد نماد شرکت ذوب آهن اصفهان با ارزش معاملاتی در رقم 33 میلیارد و 800 میلیون ریال در پی دادوستد 17 میلیون سهم بالاترین ارزش مبادلات را به نام خود ثبت کرده است.
امروز در حالی که نماد شرکت های فولاد هرمزگان جنوب و توکا ریل در میان سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند، نماد شرکت های پتروشیمی مارون، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان و ذوب آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر این شاخص داشتند.
در همین حال در جریان معاملات فرابورس ایران، نمادهایی که بیشترین رشد قیمت را تجربه کردند شامل توکا رنگ فولاد سپاهان، صنایع فولاد آلیاژی یزد و توسعه فناوری اطلاعات خوارزمی بودند. ضمن اینکه نمادهای بازرگانی و تولیدی مرجان کار، قاسم ایران و شرکت سرمایه گذاری اعتلا البرز بالاترین رشد قیمت را نسبت به روز دوشنبه تجربه کردند.
امروز اجاره مپنا با معامله 44 هزار و 570 ورقه با ارزش بیش از 44 میلیارد ریال در صدر بیشترین حجم و ارزش اوراق با درآمد ثابت ایستاد. در عین حال در میان(صندوق های قابل معامله) ETFها نیز صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با دادوستد یک میلیون و 450 هزار ورقه بهادار، همانند روز قبل بیشترین حجم معاملات را از آن خود کرد.
در بازار ابزارهای نوین مالی معاملات اسناد خزانه اسلامی با رشد قیمت 264 ریالی و با نرخ پایانی 962 هزار و 174 ریالی پیگیری شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.