رایزن بازرگانی ایران در عراق:
صادرکنندگان باید روزانه از تغییرات قوانین درعراق اطلاع داشته باشند

 
رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: بخشی از مشکلات صادرکنندگان ما مربوط به مسایل داخلی است و کمتر به عراق مربوط است و بنابراین ضرورت دارد به حل موانع و مشکلات داخلی توجه بیشتری کنیم.
ابراهیم محمد رضازاده که درادامه اولین میز تخصصی بررسی مشکلات و راهکارهای صادرات از خوزستان به عراق سخن می گفت، اظهار کرد: صادرکنندگان ما در کنار توجه به تولید، باید به بازارها نیز دقت کنند.
وی افزود: لازم است قبل از صادرات برای برخی کالاها یی که درعراق شناخته شده نیستند، تبلیغات و بازاریابی انجام داد.
رضازاده تصریح کرد: عراق از جمله کشورهایی است که قوانین پایداری ندارد و عدم وجود قوانین پایدار موجب بالا رفتن ریسک در بازار این کشور می‌شود. بنابراین صادرکنندگان باید روزانه از تغییرات قوانین عراق اطلاع پیدا کنند تا قیمت گذاری مناسبی برای کالاهای خود داشته باشند.
 وی عنوان کرد: در کشور عراق روزانه فقط یک‌سوم هر شبانه روز برق تامین می‌شود و عراقی‌ها مجبورند در مابقی ساعات روز از دستگاه‌های تولید برق استفاده یا بدون برق سپری کنند و در این شرایط صادرکنندگان ما باید به فکر نگهداری کالاهای خود باشند.
 رضازاده خاطرنشان کرد: نحوه بسته بندی محصولات صادراتی یکی از راهبردهای نفوذ در بازار عراق است که رعایت این مساله در مواد غذایی بیشتر احساس می‌شود.
رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: اگر تولیدکنندگان ما بتوانند بخشی از زنجیره تولید و مونتاژ محصولات خود را به عراق منتقل کنند، کالاهای زیادی در بازار عرضه خواهد شد و بازار پایداری به دست خواهند آورد و مصرف‌کنندگان عراقی به این تولیدات وابسته می شوند.
وی با تاکید براینکه خوزستان به دلیل اشتراکات زیاد و نزدیکی با کشور عراق به ویژه داشتن دو مرز رسمی می تواند نسبت به دیگر استانها از این فرصت استفاده بهتری کند، اظهارکرد: ایجاد دفاتر خدمات پس از فروش برای کالاهای ایرانی در عراق بسیار ضروری است و این مساله به تداوم مصرف و به دست آوردن بازاری دائمی کمک می‌کند و باید همزمان با عرضه کالا، خدمات پس از فروش را فعال کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.