قصرشیرین – معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: با پایان یافتن اعتصاب 48 ساعته رانندگان عراقی بونکرهای سیمان در اقلیم کردستان، صادرات کالا به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان از سر گرفته شد.

نعمت الله نازپرورده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اجازه ندادن مسوولان عراقی نسبت به واردات سیمان فله ای ایران به این کشور، رانندگان بونکرهای عراقی که توزیع سیمان وارداتی را به دیگر استان های این کشور بر عهده دارند، بیکار شده و در اعتراض به این وضعیت در مرز پرویزخان عراق تجمع کردند.

وی اظهار کرد: تجمع رانندگان بونکرهای عراقی در آن سوی مرز پرویزخان باعث شد که مسیر تردد کالاهای صادراتی کشورمان به عراق بسته شود و به همین دلیل 48 ساعت شاهد توقف صادرات به اقلیم کردستان عراق بودیم.

نازپرورده گفت: به دلیل نبود سردخانه و انبار برای انتقال میوه و تره بار و محصولات فاسد شدنی و همچنین توقف صادرات از مرز رسمی پرویزخان، تجار ایرانی متضرر شدند و بسیاری از محصولات آنها فاسد شد.

وی اضافه کرد: با رایزنی و تدابیر صورت گرفته فرمانداری قصرشیرین و استانداری کرمانشاه با مقامات اقلیم کردستان عراق اعتصاب پایان یافت و اکنون شاهد از سرگیری صادرات کالاهای مختلف از این مرز رسمی هستیم.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین گفت: طبق گفته های مقامات عراقی دولت این کشور قول داده که واردات سیمان فله ای ایران به عراق در 48 ساعت آینده از سرگرفته شود و در این راستا رانندگان این وسایل نقلیه طبق روال سابق مشغول به کار شوند.

وی با بیان این که روزانه 150 دستگاه بونکر سیمان فله ای از ایران و از طریق مرز پرویزخان به اقلیم کردستان عراق صادر می شود، گفت: همچنین روزانه به طور میانگین یک هزار کامیون کالاهای مختلف را از این مسیر به عراق منتقل می کنند.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارای 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان است که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

54 درصد صادرات غیرنفتی ایران به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.