امروز نیز در ادامه روند جهشی بورس تهران، قیمت سهام شرکتها افزایش چشم گیری پیدا کرد و شاخص بورس تا نیمه معاملات با رشد بیش از ۱۶۰۰ واحدی مواجه شد.

بورس تهران که در واکنش به توافق هسته‌ای لوزان روند جهشی خود را از روز گذشته آغاز کرده است امروز نیز تحت تاثیر اخبار مثبت در حوزه بین المللی و خبر رفع تحریم ها با رشد قیمت و اشتیاق سرمایه گذاران برای خرید مواجه شد.

بر این اساس امروز نیز سهام شرکتهای بانکی و خودرویی که بیشترین تاثیر را در رفع تحریم ها دارند مورد توجه سهامداران قرار گرفتند به طوری که سهام بانک صادرات نیز همچنان در صدر شرکتهای بورسی قرار گرفت و از صف خرید بیش از یک میلیاردی برخوردار شد با این اتفاق سهام بانک صادرات که قبل از سال در محدوده ۷۰ تومان معامله می شد، آماده عبور از قیمت ۱۰۰ تومان شد.

علاوه بر بانک صادرات سایر شرکتهای بانکی به خصوص بانک ملت نیز مورد اقبال بازار سرمایه قرار گرفت و از صف خرید این شرکت بورسی به بیش از ۴۰۰ میلیون رسید. سهام ایران خودرو نیز تا نیمه معاملات امروز از صف خرید بیش از ۱۲۶ میلیون سهمی برخوردار شد. با این اتفاق قیمت سهام اکثر شرکتهای بورسی حتی شرکت‌های بی تاثیر از تحریم نیز مورد اقبال اهالی تالار شیشه‌ای قرار گرفت و بازار به جز چند شرکت محدود، یک دست سبز پوش شد.

به این ترتیب روزهای رونق بورس در حالی با توافق هسته ای فرارسیده است که شاخص بورس تهران تا نیمه معاملات امروز با رشد ۲٫۴ درصدی مواجه شد و به ۶۹ هزار و ۴۹۴ واحد رسیده و حجم و ارزش معاملات هم رشد بی سابقه‌ای را تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.