معاون وزیر جهاد کشاورزی:شرایط کم نظیر سرمایه گذاری خارجی در کشور فراهم است

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران و معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در شرایط کنونی پیش توافق هسته ای با گروه 1+5 ، شرایط کم نظیری برای سرمایه گذاری خارجی در کشور فراهم شده است.

 

علی قنبری روز شنبه در حاشیه گردهمایی فعالان موثر در توسعه چهارمحال و بختیاری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: البته برای سرمایه گذاری خارجی و بخش خصوصی در استانهای محرومی نظیر چهارمحال وبختیاری، فراهم شدن زیرساختها و ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی دولت نیز مورد نیاز است .

قنبری با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری دارای شرایط بی بدیلی برای پیشرفت است، ادامه داد: توسعه همه جانبه این استان در گرو سرمایه گذاری در بخشهای کشاورزی، گردشگری، دامداری، شیلات، جاده سازی و اجرای پروژه های مهمی نظیر راه آهن اصفهان- شهرکرد -خوزستان و کارخانه های فولاد سازی است .

وی ادامه داد: امروز با همت دولت تدبیر و امید و مسوولان استانی شرایط مناسبی برای جهش اقتصادی در استان وجود دارد و همدلی و همزبانی دولت و مردم نیز می تواند زمینه مطلوبی برای این جهش فراهم کند .

نماینده سابق مردم شهرستان کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی در زمینه جایگاه چهارمحال و بختیاری در بین دیگر استانها تصریح کرد: بدلیل به فعلیت درنیامدن استعدادهای این استان و ناتوانی برخی از مدیران سابق در معرفی این استان، سرمایه گذاری ناکافی و مهاجرت زیاد نیروی انسانی به دیگر استانها، چهارمحال و بختیاری آن گونه که باید در کشور شناخته شده نیست و در رتبه بندی های اقتصادی و اجتماعی در ردیف پایینی قرار دارد .

علی قنبری ادامه داد: با توجه به بنیانهای قوی چهارمحال و بختیاری دارد باید تلاش کرد با همدلی و همزبانی ملت ودولت در بخشهای اقتصادی و اجتماعی، این استان را به جایگاه مطلوبش رساند .

به گزارش ایرنا، گردهمایی فعالان موثر در چهارمحال و بختیاری با هدف بررسی راهکارهای توسعه همه جانبه استان با حضور مدیران دولتهای سابق و فعلی در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد در حال برگزاری است .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.