به مدد نمادهای بانکی و خودرویی

شاخص کل وارد کانال 64 هزار واحدی شد/ اقدام جالب حقوقی ها

امروز در حالی شاخص کل با رشد همراه شد که نمادهایی همچون "وبصادر"، "خودرو"، "وبملت"، "خساپا" ، "وتجارت"، "خارزم" و "فارس" بیشترین تأثیر مثبت را بر این نماگر اعمال کردند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار دقایقی قبل تحت تأثیر روند مثبت گروه خودرو و بانک با رشد 249 واحدی به کانال 64 هزار واحدی وارد شد.

به گزارش بورس نیوز، امروز در حالی شاخص کل با رشد همراه شد که نمادهایی همچون "وبصادر"، "خودرو"، "وبملت"، "خساپا" ، "وتجارت"، "خارزم" و "فارس" بیشترین تأثیر مثبت را بر این نماگر اعمال کردند.

اما جالب اینجاست که این روند مثبت در حالی کلیت بازار به ویژه دو گروه خودرویی و بانکی را در بر گرفته که حقوقی های بانک صادرات دست به فروش پر حجم سهام زده؛ بطوریکه از معاملات حدود 93 میلیون سهمی در این نماد حدود 54.6 میلیون سهم توسط حقوقی ها عرضه شده که نزدیک به 59 درصد از کل این حجم معاملاتی را شامل می شود. تا جایی که به نظر می رسد حقوقی ها تمایلی به این روند مثبت ندارند و خود همانند سدی در مقابل رشد قیمت ها ایستادگی می کنند.

بدین ترتیب تاکنون487 میلیون سهم با ارزش 1586 میلیارد ریال مورد داد و ستد قرار گرفته و به طور کلی اغلب نمادهای فعال در بازار در بازه مثبت قیمت ها در حال معامله می باشد.

شاخص کل فرابورس نیز در حالی با 17 واحد رشد به ارتفاع 720 واحدی رسیده که بیشترین تأثیر مثبت را نمادهای "شتران"، "ذوب"، "پترول" و "جم" و بیشترین تأثیر منفی "میدکو" و "زاگرس" را بر آن دارند.

نمادهای پالایشی نیز بر اساس پیغام ناظر بازار با توجه به اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال با محدودیت نوسان آماده انجام معامله شده اند، اما "شتران" پس از افزایش سرمایه با رشد بیش از 39 درصدی قیمت سهم به تابلوی معاملات بازگشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.