تغییر مثبت در شاخص استخراج نفت و گاز در معاملات بورس

شاخص کل معاملات بورس با 0.44 درصد افزایش در پایان معاملات این هفته روبرو شد که در این میان، استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف، از جمله صنایعی بود که بیشترین تغییر مثبت را در شاخص معاملات بورس نسبت به دیگر گروه ها به خود اختصاص داد.

به گزارش ایرنا از وزارت نفت، در پایان معاملات هفته منتهی به ٩ دی ماه ١٣٩۴، شاخص کل با ٢٧٠ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم 61 هزار و 691 واحد رسید.
شاخص بازار اول با ١٣۴ واحد افزایش به رقم 42 هزار و 301 واحد رسید و شاخص بازار دوم با ٩١۴ واحد افزایش عدد 139 هزار و 984 واحد را تجربه کرد که به ترتیب با ٠,٣٢ درصد و ٠.۶۶ درصد افزایش نسبت به هفته پیش روبرو شدند.
ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم در چهار روز کاری این هفته به چهار هزار و 132میلیارد ریال رسید که نسبت به هفته پیش 8.7 درصد افزایش یافته است.
تعداد دو هزار و 287 میلیون سهم و حق تقدم در ١۵٩ هزار دفعه در این هفته مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب هشت و 4.7 درصد افزایش را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد.
همچنین ارزش معاملات نرمال به چهار هزار و 132 میلیارد ریال رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با دو هزار و 287 میلیون سهم به ترتیب با 8.7 و هشت افزایش نسبت به هفته گذشته همراه شدند.
این گزارش می افزاید: تعداد 228 هزار و 36 اوراق مشارکت به ارزش ٢٢٨ میلیارد ریال معامله شد که 91.2 درصد کاهش نسبت به هفته گذشته نشان می دهد.
ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با 21.08 درصد، انتشارات، چاپ و تکثیر با 9.18 درصد، ساخت محصولات فلزی با 7.22 درصد، سایر واسطه گری های مالی با 7.02 درصد، استخراج زغالسنگ با 6.91 درصد و استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با 5.44 درصد در هفته جاری، بیشترین تغییر مثبت در شاخص صنایع را نسبت به دیگر گروه ها به خود اختصاص دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.