بورس تهران در معاملات آخرین روز هفته بعد از مدتها روند نزولی و فشار فروش، برای اولین بار با تقاضای پر حجم خرید در برخی نمادها مواجه شد و سهامداران را سورپرایز کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، معاملات امروز بورس تهران در فضای مثبتی دنبال شد به طوری که بازار سرمایه بعد از ماه‌ها روند نزولی و افزایش فشار فروش، شاهد بهبود وضعیت بازار و افزایش تقاضا برای خرید بود به طوری که معاملات امروز بورس تهران رنگ دیگری به خود گرفت و سهامداران را شگفت زده کرد.

بر این اساس بورس تهران در بازار امروز بعد از مدتها تقاضای خرید به خود دید و تحرکات مثبتی در تمام سهم‌های بازار به ویژه گروه بانکی به وجود آمد که این روند موجب خوشحالی سهامداران و افزایش انگیزه برای خرید سهم شد به طوری که علی رغم وجود فشار عرضه، اقبال سهامداران و حمایت حقوقی ها مانع از ریزش قیمت ها در بورس شد.

به نظر می رسد نزدیک شدن به زمان رفع تحریم ها به خصوص تحریم های بانکی زمینه رشد بورس را در سهام شرکتهای متاثر از تحریم به خصوص سهام بانکی فراهم کرده است، البته روند امروز بورس گرچه سیگنالی مثبت برای اهالی تالار شیشه ای به حساب آمد اما با این افزایش مقطعی نمی توان گفت که روند صعودی بازار سرمایه آغاز شده است و باید منتظر تحرکات بعدی بورس در روزهای آتی بود.

با این حال در بازار امروز بر خلاف انتظار روند مثبتی در اکثر سهم ها حاکم بود که این موضوع موجب رشد 221 واحدی شاخص و رسیدن این متغیر به 61 هزار و 691 واحد شد. در بازار امروز علاوه بر مپنا، بانکهای تجارت، پاسارگاد، صادرات، انصار ، پتروشیمی مبین، بانک سینا، ایران خودرو و گروه بهمن بیشتری تاثیر را در رشد بورس گذاشتند و شرکتهای نفت و گاز پارسیان، غدیر و ‌فولاد خوزستان مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

در معاملات روز چهارشنبه تالار شیشه ای صنایع آذرآب، لوله و ماشین سازی ایران و کنتور سازی بیشترین تقاضای خرید را به خود اختصاص دادند و در مقابل تهران شیمی، سیمان اصفهان و سیمان فارس بیشترین تقاضای فروش بازار را به خود اختصاص دادند.

با افزایش خرید و همچنین رشد قیمت ها حجم و ارزش بازار نیز رشد کرد به طوری که 551 میلیون سهم به ارزش 120 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه با افزایش به 266 هزار میلیارد تومان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.