شاخص کل بورس و اوراق بهادار درمعاملات امروز(شنبه) با 903 واحد افت، در نهایت در ایستگاه 76 هزار و 594 واحدی عقب نشینی کرد.

 

همچنین در معاملات امروز دو هزار و 488 میلیون سهم به ارزش پنج هزار و447 میلیارد و 21 میلیون ریال معامله شد. 
علاوه بر این، همه شاخص های بازار سرمایه امروز همانند آخرین روز معاملاتی هفته گذشته نزولی بود به گونه ای که شاخص قیمت(وزنی-ارزشی) 346 واحد، شاخص کل (هم وزن)166 واحد، شاخص قیمت (هم وزن)140 واحد، شاخص آزاد شناور هزار و 303 واحد، شاخص بازار اول 577 واحد و شاخص بازار دوم یک هزار و 257 واحد افت کرده است. 
نمادهای فولاد، اخابر، وغدیر، وبملت، وتجارت، وبصادر و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشت. 

** معاملات فرابورس 2 هزار و 957 میلیارد ریالی شد
امروز معاملات فرابورس با خرید و فروش 308 میلیون و 880 هزار سهم به ارزش 2 هزار و 957 میلیارد و 20 میلیون ریال پایان یافت.
شاخص فرا بورس(آیفکس) بر خلاف هفته گذشته رو به کاهش گذاشت و در پایان با 9.5 واحد افت، عدد 806.73 را نمایش داد.
بیشترین حجم معاملات امروز بازار سهام مربوط به معامله 57 میلیون و 560 هزار سهم بانک دی و بیشترین ارزش معاملات به میزان 96 میلیارد و 450 میلیون ریال در اختیار سرمایه گذاری اقتصاد نوین بود.
همچنین، گروه فن آوا، صنعتی مینو و مواد ویژه لیا بیشترین افزایش قیمت سهام را داشتند و شرکت های مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن، آهن و فولاد ارفع و بیمه نوین بالاترین کاهش قیمت را تجربه کردند.
در بازار اول 45 میلیون و 290 هزار ورقه بهادار به ارزش 120 میلیارد ریال داد و ستد شد و بیشترین حجم معاملات در نماد سرمایه گذاری سبحان و بیشترین ارزش در نماد تولید دارو اتفاق افتاد.
همچنین، 143 میلیون اوراق بهادار در بازار دوم به ارزش 394 میلیارد ریال خرید و فروش شد و بانک دی رکورددار حجم و ارزش معاملات در این بازار بود.
بر اساس این گزارش، صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با معامله 6 میلیون و 540 هزار سهم به ارزش 80 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات( صندوق های قابل معامله) ETF را در از آن خود کرد.
در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز، اوراق اجاره بوتان با داد و ستد 500 هزار ورقه بهادار بیشترین حجم معاملات را داشت؛ ضمن آنکه ارزش معاملات امروز در پنج نماد اسناد خزانه اسلامی به رقم 649 میلیارد ریال رسید و بالاترین ارزش معاملات به میزان 140 میلیارد ریال در نماد 'اخزا2' رقم خورد.
اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن در نخستین روز هفته با رشد قیمت مواجه شد و در محدوده 880 تا 912 هزار ریال مورد داد و ستد قرار گرفت.
گفتنی است، امروز شاهد بازگشایی نماد معاملاتی اوراق اجاره شرکت واسط مالی اردیبهشت یکم پس از پرداخت اجاره بهای ماهانه اوراق بودیم و ثبت معاملات توافقی نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم صاحبان سهام در روز دوشنبه 26 بهمن ماه، در پایان معاملات امروز متوقف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.