دیوید مک کلور یک سرمایه گذار ارشد آمریکایی درخصوص سرمایه گذاری در بازار ایران ابراز علاقمندی کرد.

وی که در بیش از یک هزار شرکت نوپا در سراسر جهان سرمایه گذاری کرده، در مصاحبه اختصاصی ایرنا در برلین گفت که امیدوار است در آینده از ایران دیدن کند.

وی با تاکید بر پیشرفت قابل توجه بازار نوپای ایران در سال های اخیر، افزود: من کارشناس این زمینه نیستم، اما به یافته های بسیاری در ارتباط با بازار ایران دست یافته ام و به نظر می رسد افراد مستعد بسیاری در این بازار فعالیت دارند.

این تاجر آمریکایی در ادامه گفت: کسب و کارهای زیادی در زمینه تجارت الکترونیک و بازار در ایران رواج دارد و تصور می کنم برای عامه مردم در بازارهای غربی این مساله کمی جدید به نظر می رسد.

مک کلور با یادآوری اینکه بازار ایران در میان 20 بازار ارشد جهان قرار دارد، گفت که پتانسیل ایران در این زمینه زیاد است.

وی همچنین بازار ایران را با بازارهای دیگر کشورهای خاورمیانه مقایسه کرد و افزود، بازار ایران، بزرگتر از بازارهای دیگر در این منطقه است.

وی به پرسشی درخصوص تلاش گسترده شرکت های غربی برای ورود به بازار ایران در صورت دستیابی به توافق نهایی هسته ای، پاسخ مثبت داد و گفت که توان سرمایه گذاری در بازارهای ایران، بالا است.

مک کلور با یادآوری این نکته که عادی سازی روابط ایران و آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار است، تاکید کرد که در آن صورت، پتانسیل زیادی برای تجارت و مبادلات تجاری فراهم خواهد شد و تجربه آمریکا در زمینه راه اندازی بازارهای نوپا می تواند برای بازار ایران مفید و سودمند باشد.

وی گفت که بازار ایران به افرادی با تجربه و عملیاتی نیاز دارد، کسانی که بتوانند تامین سرمایه کنند و به شرکت های نوپای ایرانی مشاوره دهند تا از این رهگذر به ایجاد و گسترش یک بازار جدید کمک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.