سرمایه گذارعرب خواهان خرید یک شرکت کارگزاری بورس ایران شد

یک سرمایه گذار از کشورهای عربی خواهان خرید ۷۰ تا ۱۰۰ درصد سهام یک شرکت کارگزاری در بورس ایران شد.
در پی صدور بیانه لوزان و افزایش تحرک هفته های اخیر سرمایه گذاران خارجی و شکل گیری موجی از تقاضاها و انعکاس های خبری،بازار سهام 48 ساله ایران به دلیل ذات همه بازار های سهام دنیا و ویژگی های خاص آن در صدر بازارها و تیررس سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است.

این جریان موجب شده تا رئیس سازمان بورس در نخستین گردهمایی سال 94 مدیران ارشد بازار سرمایه ، محور سخنان و نکات خود را بر لزوم آمادگی همه ارکان بازار قرار دهد و از همه گروه بخواهد تا قبل از 11 تیر اقداماتی انجام دهند تا فرصت در پیش رو به چالش و تهدید تبدیل نشود.

چرا که بازار سهام ایران به رغم وجود ظرفیت های متعدد پیدا و پنهان ،همواره بازاری جذاب اما محدود و جزیزه ایی بوده که با بازدهی های خیره کننده سهام شرکت ها مورد توجه سرمایه گذاران دنیا از جمله کشورهای همسایه قرار گرفته ولی تاکنون خبری از حضور معنادار سرمایه گذاران خارجی نشده است .

بر اساس این گزارش، حال در شرایطی عده زیادی به آینده این بازار و حضور گسترده سرمایه گذاران خارجی امیدوارند که آخرین خبر از حضور سرمایه گذاران خارجی در بازار سرمایه ایران متوجه شرکت های کارگزاری شده است.

در این رابطه یک فعال بازار سرمایه به ما گفت: یک سرمایه گذار از کشورهای عربی که آشنایی مناسبی از بازار سرمایه ایران دارد، خواهان خرید سهام یک شرکت کارگزاری شده است.

وی ادامه داد: این سرمایه گذار مدنظر دارد تا 70 تا 100 درصد سهام یک شرکت کارگزاری در بورس ایران را خریداری کند و در حال بررسی هایی برای شناسایی فروشنده یا فرشندگان است. بنابراین در صورتی که شخص یا گروهی خواهان واگذاری امتیاز کارگزاری باشد ، این سرمایه گذار عرب آماده مذاکره است.

براساس این گزارش، در بازار سرمایه ایران 107 شرکت کارگزاری در اوراق بهادار و بورس های کالایی فعال هستند. از این تعداد بیش از 90 شرکت در بورس و فرابورس فعالیت می کنند. تاکنون هم سهام این شرکت ها با قیمت های جالب توجه ایی مانند معامله 19 میلیارد تومانی 67 درصد سهام یک شرکت کارگزاری بزرگ همراه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.