مدیر کل گمرک خرمشهرگفت: راه اندازی سامانه پته عبور الکترونیکی در گمرک خرمشهر گامی موثر در افزایش سرعت جابه جایی کالا در استان خوزستان محسوب می شود.

عارف باوی با اعلام این خبر افزود: از این پس پته الکترونیکی جایگزین پته کاغذی شده و پلیس راه یا نیروی انتظامی مستقر در جاده ها های کشور و یا سایر مقامات ذیصلاح می توانند برای پی بردن به اصالت محموله در بین راه از طریق Sms و از طریق سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی اقدام نمایند و اصالت محموله را در مدت زمان چند ثانیه استعلام نمایند.


وی اضافه کرد: پته الکترونیکی شامل یک برگ کاغذ پرینت شده به همراه بارکد عددی است که پس از ارسال شماره بار کد به وسیله مسوولین ذیصلاح به سامانه واحد تجارت فرامرزی از طریق
Sms و به کمک تلفن همراه ، اطلاعات محموله و اطلاعات پروانه گمرکی صادره از جمله شماره و ناریخ صدور پروانه گمرکی ، شماره خودروی حامل کالا و سایر اطلاعات تکمیلی از طریق همان سامانه به تلفن همراه مورد نظر اعلام می گردد.
مدیر کل گمرک خرمشهر خاطر نشان کرد: گمرک خرمشهر با توجه به واقع شدن در جنوب غرب کشور وداشتن مرزهای زمینی و دریایی از اهمیت بالایی در حمل کالا برخوردار است که راه اندازی این سامانه علاوه بر افزایش خدمات جابه جایی کالا سبب کاهش خطاهای انسانی در مبادی ورودی و خروجی کالا و جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی می شود.

عارف باوی افزود: عملیاتی شدن طرح گواهی حمل الکترونیک کالا یا پته الکترونیکی گامی موثر در راستای اقتصاد مقاومتی است که علاوه بر افزایش سرعت و دقت و جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه مانع از تضییع حقوق دولت و ضرر و زیان صاحبان کالا میگردد و ظن قاچاق کالا را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.