عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز در نشست بررسی مشکلات صادرات خوزستان به عراق:
زیرساخت ها به تناسب رشد صادرات در مرزها رشد نکرداند

 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز در نشست بررسی مشکلات صادرات خوزستان به عراق اظهارکرد: با وجود این‌که از سوی دولت، معافیت صادرکنندگان از پرداخت مالیات اعلام شده است اما ما در حال حاضر به ازای صادرات هر کالا مالیات پرداخت می‌کنیم.
همایون کوت‌زاده از رشد 65 درصد صادرات از مرزهای خوزستان در سال گذشته خبر داد و افزود: به تناسب این میزان رشد در صادرات، زیرساخت های صادراتی هیچ تغییری نکرده و حتی تغییری در امکانات اولیه نیز به وجود نیامده است به طوری که می‌توان گفت در زمینه ایجاد زیرساخت ها حتی 5 درصد هم رشد نداشته‌ایم.
کوت زاده تصریح کرد: در شرایطی که بخش دولتی عقب ایستاده و هیچ گامی در جهت بهبود وضعیت صادرات بر نداشته است اما صادرکنندگان ما توانستند به افزایش صادرات دست یابند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز بیان کرد: لازم است در مرز چذابه یک خط ترانزیتی راه‌اندازی شود تا از فرصت ترانزیت کالا در این مرز بهره مند شویم.
وی با اشاره به رشد 6 درصدی در توریسم درمانی در سال 93 عنوان کرد: با توجه به وجود ظرفیت‌های موجود، سهم کشور ما باید بیشتر از این عدد شود. آمار نشان می‌دهد تعداد زیادی از افرادی که وارد ایران شدند، علاوه بر مراجعه به مراکز درمانی و زیارتی از شهرهای تفریحی و گردشگری ما دیدن کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: جاده‌های دسترسی به مرز چذابه دچار فرسودگی شدیدی شده‌اند و این فرسودگی موجب شده است تا روزانه شاهد حوادث دلخراشی باشیم که صادرکنندگان ما را تهدید می‌کند. بنابراین لازم است برای افزایش صادرات و رفع موانع، نسبت به ساماندهی این جاده ها اقدام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.