رایزن بازرگانی عراق در ایران :
هیچ دستور رسمی درارتباط با تعرفه جدید صادرات به ما ابلاغ نشده است

 
رایزن بازرگانی عراق در ایران گفت: برای  موفقیت در بازار عراق، باید مرکز آسیب شناسی بازار عراق در استان خوزستان ایجاد شود.
سید عقیل موسوی پیش از ظهر شنبه در اولین میز تخصصی بررسی مشکلات و راهکارهای صادرات خوزستان به عراق که به همت اتاق بازرگانی اهواز برگزار شد ،اظهار کرد: نبود مرکز آسیب شناسی بازار عراق در خوزستان، یکی از مشکلاتی است که بر روند صادرات این استان به کشور عراق تاثیر می گذارد.
وی افزود: در حقیقت نمی شود بدون در دست داشتن اطلاعات از بازار خاصی، وارد آن بازار شد. بحثی که مبنی بر صدور برگه تردد برای هر دو هزار و ۵۰۰ تن کالا به عراق شد را هم پیگیری خواهیم کرد.
رایزن بازرگانی عراق در ایران تصریح کرد: به دلیل کاهش قیمت جهانی نفت، پیشنهادی برای بالا رفتن درآمدهای غیر نفتی عراق ارائه شد که ما نیز رای خود را بر اساس ارتباط با شرکت ها داده ایم. از بصره استعلام شده و معلوم شد که هیچ محدودیتی برای همکاری تجاری و اقتصادی با ایران وجود ندارد مگر اینکه قیمت ها واقعی باشد.
وی ادامه داد: تسهیلاتی را برای صدور ویزای متعدد در نظر گرفته ایم. در خصوص گمرکات و مشکلات به نظر من این مسائل طبیعی هستند چون دولت جدیدی در عراق شکل گرفته است. امیدوارم که در ماه هشتم میلادی، تمامی مشکلات موجود حل شده و تصمیم گیری های لازم از سوی مرکز انجام شود.
وی بیان کرد: در ارتباط با تعرفه جدید صادرات در تیر ماه هم باید بگویم که هنوز هیچ مطلب رسمی از دولت به ما ابلاع نشده است. وضع اقتصادی استان بصره عراق به عنوان مرکز تجاری این کشور، خوب بوده ولی موفقیت در تجارت و صادرات مستلزم این است که شرکت های ایرانی حضور مستمری در این مرکز تجاری داشته باشند.
موسوی در پایان گفت:25هکتار زمین را برای راه اندازی ناحیه صنعتی در نظر گرفته ایم. مجلس استان بصره نیز ۵۱ میلیارد دینار عراقی را برای این ناحیه صنعتی در نظر گرفته البته هزینه کردن این اعتبار در حال حاضر به دلیل بالا بودن هزینه های جنگ امکان پذیر نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.