رئیس شورای تجارت سوئد با معاون بین الملل اتاق ایران، عصر روز یکشنبه پانزدهم آذرماه در محل اتاق ایران دیدار و زمینه های همکاری های اقتصادی بین دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

دیدار رئیس شورای تجارت سوئد با معاون بین الملل اتاق ایران

به گزارش روابط عمومی اتاق ایران، «فرهاد شریف» معاون بین الملل اتاق ایران، با اشاره به روابط دیرینه بین دو کشور اظهار داشت: بخش های صنعتی شرکت های سوئدی حضوری فعال در ایران داشته‌اند و امیدواریم که زمینه برای توسعه همکاری ها در دو بخش دولتی و خصوصی فراهم شود.

شریف ادامه داد: ایران در زمینه های محیط زیست، آلودگی آب و صرفه جویی انرژی نیاز به همکاری دارد و شرکت های سوئدی به دلیل فرهنگ و دید مختلف می توانند ایده های خوبی را در این زمینه ارائه دهند.

معاون بین الملل اتاق ایران خاطر نشان کرد: اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی آمادگی دارد در زمینه های اکتشاف و استخراج معادن، فن آوری اطلاعات، خودروسازی، قطعات خودرو، مواد شیمیایی، نفت، گاز، پتروشیمی و گردشگری با شرکت های سوئدی همکاری نماید.

در ادامه این دیدار، «ایلوا بری» رئیس شورای تجارت و سرمایه گذاری سوئد، گفت: شرکت های کوچک و متوسط سوئد، عضو این شورا هستند و برای رسیدن به توان کامل در عرصه تجارت بین الملل به آنها کمک می کنیم.

ایلوا بری، ادامه داد: علاوه بر کمک به تجارت خارجی و صادرات، مأموریت دیگر ما جذب سرمایه های خارجی برای انتقال صلاحیت، تخصص، سرمایه و نوآوری به شرکت های سوئدی است.

رئیس شورای تجارت و سرمایه گذاری سوئد نیز گسترش همکاری های اقتصادی بین دو کشور و حضور پررنگ تر شرکت های سوئدی در ایران را مورد تأکید قرار داد.

گفتنی است؛ در پایان این دیدار فعالان اقتصادی، بازرگانان و تجار ایران و سوئد در نشستی رو در رو در زمینه های فعالیت مختلف ارتباطات، خودرو، فنی مهندسی، صادرات، لوازم منزل، بانک و … به بحث و گفتگو نشستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.