در بازدید هیات بازار سرمایه ایران از بورس استانبول، تفاهم‌نامه همکاری بین هر دو بورس با حضور دکتر قالیباف اصل و دینچ به امضا رسید.

در ادامه حضور هیات بازار سرمایه ایران در ترکیه نیز دکتر محمد فطانت، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران با دکتر وحدتین ارتاش، رئیس «هیات بازارهای سرمایه» (CMB) نهاد ناظر بر بازار سرمایه ترکیه در شهر استانبول دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش «سنا» در این دیدار که هیاتی از بورس‌های ایران و ترکیه حضور داشتند، درخصوص راه‌های توسعه و گسترش روابط و همکاری بورس‌ها گفت وگو شد.

فطانت با اشاره به همکاری ترکیه در شرایط قبل از تحریم، تداوم ارتباط بین بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور، حتی در دوران تحریم را ارزشمند عنوان کرد و گفت: اکنون فصل جدیدی از ارتباط بین‌المللی با ایران آغاز شده است، امیدواریم بخش‌های اقتصادی دو کشور از فرصت به وجود آمده در جهت افزایش مناسبات اقتصادی بین دوکشور استفاده کنند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ایران، پیشینه تاریخی و سیاسی ایران و ترکیه و همجواری دو کشور و همچنین ارتباط عاطفی بین دو ملت را بسترهای مناسب توسعه همکاری‌های مشترک دانست و از رئیس «هیات بازارهای سرمایه» (CMB) نهاد ناظر بر بازار سرمایه ترکیه برای دیدار از ایران دعوت به عمل آورد که مورد پذیرش قرار گرفت. وحدتین ارتاش، رئیس «هیات بازارهای سرمایه» (CMB) ترکیه نیز ضمن اظهار رضایت از روند رو به افزایش سطح همکاری دو کشور که طیف وسیعی از روابط دو جانبه، به ویژه در بخش‌های انرژی، بازرگانی، گردشگری و صنعتی، را در‌بر‌می‌گیرد، بر ارتقای سطح همکاری بورس ایران و نهاد ناظر بر بازار سرمایه ترکیه تاکید ورزید و شرایط جدید را به منزله فرصتی برای دو کشور همسایه برای توسعه روابط اقتصادی دانست و این گفت‌وگو و دیدار را مثمر ثمر در آینده روابط و همکاری‌های دو جانبه خواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.