رشد۲۷درصدی قیمت سهم یک شرکت بورسی در ۵ روز به دلیل وجود شایعه افزایش سرمایه موجب شد تا سازمان بورس از مدیرعامل آن درخواست شفاف سازی سریع کند.گروهی از سهامداران هم خواهان برگزاری مجمع فوق العاده شده اند.

طی روزهای گذشته طرح شایعه افزایش سرمایه شرکت جوشکاب یزد از محل تجدید ارزیابی دارایی ها ، موجب شد تا سهام این شرکت 15.4 میلیارد تومانی با رشد قیمت 27 درصدی طی 5 روز کاری ( از 835 به 1014 تومان ) همراه شود.

بر همین اساس ، اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس با ارسال نامه ایی به مدیرعامل " بکاب" خواهان شفاف سازی سریع در این رابطه شد و اعلام کرد:با توجه به وضعیت تغییرات قیمتی سهام شرکت در چند روز معاملاتی اخیر و وجود شایعاتی مبنی بر افزایش سرمایه شرکت ضروری است در صورت ایجاد تغییر در پیش بینی درآمد هر سهم سال‌ مالی منتهی به 94.6.31 اعلام و درغیر این صورت مجدداً پیش بینی شرکت تأیید و ارائه گردد. 

نهاد ناظر بازار سرمایه ضمن لزوم اطلاع رسانی از آخرین وضعیت افزایش سرمایه و پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 94 این شرکت تاکید کرد: مسئولیت اطلاع‌رسانی نامناسب شرکت و تصمیم‌گیری نادرست سرمایه‌گذاران بالقوه و بالفعل بر عهده مدیران شرکت است.

این درحالی است که تعدادی از سهامداران جوشکاب یزد که در مجموع بیش از 13 درصد از سهام را در اختیار دارند ، از رئیس هیات مدیره درخواست برگزاری مجمع فوق العاده برای انتخاب هیات مدیره کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.