دبیرکل کانون صنایع غذایی ایران تاکید کرد: اگر کمک های تجاری تامین شود قابلیت زیادی برای دستیابی به بازارهای صادراتی داریم.

کاوه زرگران در حاشیه نمایشگاه صنایع کشاورزی،‌ مواد غذایی و صنایع وابسته در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه شرایط بین المللی و تحریم ها موجب افزایش هزینه های تامین مواد اولیه صنایع کشاورزی و قیمت تمام شده تولید می شود افزود: با رفع موانع تحریمی حدود هشت درصد قیمت تمام شده تولید کاهش می یابد و همچنین شاهد تثبیت قیمت در این عرصه خواهیم بود.

وی گفت:‌90 درصد امور اجرایی در صنایع کشاورزی و مواد غذایی توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، اما متاسفانه بیش از 90 درصد تصمیم گیری‌ها در این حوزه توسط دولت انجام می شود که این تضاد،‌ مانع دسترسی به اهداف این صنایع می‌شود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع،‌ معادن و کشاورزی تهران همچنین گفت: برندهای بزرگ و ملی ایرانی در عرصه صنایع کشاورزی و مواد غذایی در منطقه و کشورهای همسایه شناخته شده است؛ به ویژه در بازار عراق برندهای ایرانی در مقایسه با برندهای ترک و ایتالیایی پیشتاز هستند و سهم بیشتری از بازار عراق را در دست دارند.

زرگران افزود:‌ برای اینکه برندهای ما خارج از منطقه به تصاحب بازارهای بین المللی بپردازند نیاز به کمک تجاری داریم که این وظیفه دولت به علت کسری بودجه انجام نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.