جمعی از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه صنعت نفت خواستار رفع مشکل استخدام فارغ‌التحصیلان این دانشگاه شدند.

یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت اهواز در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی ایسنا گفت: هنگام ثبت نام در دفترچه انتخاب رشته، بسیاری از داوطلبان، دانشگاه صنعت نفت را به دلیل درج بندی در دفترچه مبنی بر اینکه "فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در اولویت استخدام قرار دارند"، انتخاب کردند تا پس از فارغ التحصیلی دغدغه اشتغال نداشته باشند.

وی ادامه داد: اما اکنون، پس از فارغ التحصیلی و دارا بودن کارت پایان خدمت با ابلاغیه خرداد ماه وزارت نفت مبنی بر عدم استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت، حدود هزار نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه پشت درهای استخدام باقی مانده‌اند. البته این امر شامل فارغ التحصیلان سال 87 به بعد می‌شود که تعداد این افراد بیش از هزار نفر است، اما از آنجایی که فرآیند استخدام عده‌ای از فارغ التحصیلان سال 87 قبل از ابلاغیه وزیر آغاز شده بود برخی از این افراد استخدام شدند.

این دانشجو در پایان با اشاره به تهیه و امضای طوماری دراین باره توسط جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعت نفت همچنین خاطرنشان کرد: البته دائما از طرف رئیس دانشگاه به فارغ التحصیلان قول پیگیری داده می‌شود اما تا کنون نتیجه‌ای حاضل نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.