یک تحلیلگر تکنیکالیست عنوان کرد: حرکت بزرگ بورس به شرط بازگشت اعتماد به سه گروه بورسی

در کل اگر از لحاظ زمانی بخواهیم برای بازگشت بازار هر چند در قالب یک نوسان مثبت, محدوده زمانی در نظر بگیریم، این محدوده زمانی همانطور که در چارت زمانی مشخص شده است بین 16 دی ماه تا 6 بهمن خواهد بود و احتمالا بین 60هزار و 500 تا 61 هزار واحد، سطح کف برگشتی را در یک ماژور جدید خواهیم داشت.

با وجود اینکه به نظر می رسد قدرت فروشنده ها در بازار علیرغم پارامترهای ضعیف بنیادی کم شده است ولی کماکان نمی توان به این سادگی رای به برگشت بازار صادر کرد.

یک کارشناس بازار سرمایه ضمن بیان این مطلب عنوان کرد: همانطور که در چارت شاخص کل مشاهده می کنیم، هم اکنون در منطقه ای حساس قرار داریم. با وجود اینکه در چند روز گذشته برخی صنایع همانند صنعت غذایی در راس گروه های پر تقاضا قرار گرفتند، ولی به علت ارزش بازار پایین آن ها، تاثیر چندانی بر روند کلی بازار ندارند و فقط سنگ خود را به سینه می زنند. شاید خبر صادرات غذایی بیشتر به کشور روسیه، دلیل اینگونه معاملات مثبت خصوصاً در لبنیاتی های این گروه باشد.

وحید شریفپور در ادامه گفت: من معتقدم با توجه به سوابق بازار سرمایه کشور، برای حرکتی بزرگ نیاز به معاملات پر حجم و رو به بالا در گروه پالایشی، بانکی و پتروشیمی داریم که برای تحقق این مهم نیاز به بازگشت اعتماد از دست رفته و ورود نقدینگی پارک شده در کنار بازار می باشد و از بین بردن ابهامات تکراری این صنایع می تواند به این روند کمک کند.

وی افزود: از توضیح واضحات که بگذریم، زمانی که شرایط چارت شاخص را بررسی کنیم، چه از نظر زمانی و چه از لحاظ قیمتی کمی صبر نیاز است و به نظر می رسد لمس نقاط میانی کانال 60 هزار واحدی در میانه های زمستان 94 شرایط کم ریسکتری را برای خرید رقم بزند. البته شرایط تک سهم های بازار که با نقدینگی اندک، باقی مانده در بازار هر از چند گاهی نوساناتی مثبت را تجربه می کنند، متفاوت است.

این تحلیلگر بازار سرمایه در خاتمه خاطر نشان کرد: در کل اگر از لحاظ زمانی بخواهیم برای بازگشت بازار هر چند در قالب یک نوسان مثبت, محدوده زمانی در نظر بگیریم، این محدوده زمانی همانطور که در چارت زمانی مشخص شده است بین 16 دی ماه تا 6 بهمن خواهد بود و احتمالا بین 60هزار و 500 تا 61 هزار واحد، سطح کف برگشتی را در یک ماژور جدید خواهیم داشت. بورس نیوز

حرکت بزرگ بورس به شرط بازگشت اعتماد به سه گروه بورسی
حرکت بزرگ بورس به شرط بازگشت اعتماد به سه گروه بورسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.