ممکن است که کمپانی اپل در سال 2007 انقلابی در تولید گوشی های همراه هوشمند ایجاد کرده باشد ولی قبل از تولید گوشی های آیفون، برنامه ایجاد این سری گوشی های هوشمند خیلی خیلی زودتر در رویاهای استیو جابز جای گرفته بودند.

جان اسکالی مدیر بازرگانی مشهور شرکت اپل با بیان این مطلب در گفتگویی بیان داشته که استیو جابز بر این نظر خود خیلی اصرار داشته که کامپیوترها خیلی زود به وسیله ای برای استفاده در مصارف شخصی تبدیل می شوند و در سال 1984 برای اولین بار به ایده تولید مک فون رسید.اسکالی به جابز در تجسم کردن این پروژه کمک کرد و ایده های اصلی آن را قبل از آنکه به تدریج طرح اولیه این گوشی های هوشمند توسعه یابند ترسیم کرد. او می گوید:«او ترسیم کننده خوبی نبود و بیشتر از آن ذهنی فوق العاده خلاق داشت. من می توانستم طرح ها را روی کاغذ بیاورم چون درس طراحی را خوانده بودم، بنابراین استیو ایده هایش را به من می گفت و من آنها را ترسیم می کردم .»

ظاهرا جابز اصلاحاتی را بر روی طراحی اولیه انجام داد و براین مسئله اصرار می ورزید که صفحه این گوشی های هوشمند باید بزرگتر باشند. حالا به سی سال بعد از آن زمان بر می گردیم و اپل گوشی هوشمند آیفون پلاس 6 خود را به بازار عرضه کرده است.

اسکالی ضمن تمجید دوباره از جابز می گوید: «بهترین تعریف برای نبوغ آن است که کسی چیزی را بیست سال زودتر از همه ما ببیند و جهان را متحیر کند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.