مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت از اضافه شدن ۳۰۸ ردیف تعرفه به فهرست تعرفه‌های ثبت سفارش الکترونیکی خبر داد.  سیدعباس حسینی گفت

ثبت سفارش بیش از نیمی از تعرفه‌ها به‌ صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد و به این ترتیب متقاضی با مسوولیت خودش اقدام به ثبت سفارش واردات کالاهای مورد نظر خواهد کرد. وی با اشاره به اینکه الکترونیکی شدن ثبت سفارش حواشی این کار و احتمال خطا را بسیار کاهش داده است، افزود: متقاضیان باید بدانند مسوولیت هرگونه مشکلی که در صورت تخطی از مقررات و ضوابط ثبت سفارش به وجود آید، برعهده خود آنها است. حسینی در تشریح روند ثبت سفارش الکترونیکی گفت: متقاضیان بدون مراجعه حضوری کارمزد ثبت سفارش خود را پرداخت می‌کنند و پرونده آنها به‌ صورت خودکار به شعب بانک عامل و گمرک‌های اجرایی کشور ارسال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: روند الکترونیکی کردن باقی تعرفه‌ها هم در دست بررسی است و همکاری سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها را می‌طلبد. وی اضافه کرد: ما در حال مذاکره با دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جهاد کشاورزی هستیم تا الکترونیکی شدن ثبت سفارش در مورد بقیه ردیف‌های تعرفه‌ای اجرایی شود. حسینی در پایان افزود: 308 تعرفه جدید برای ثبت الکترونیکی با ابلاغ به مراکز ثبت سفارش در سرتاسر کشور لازم‌الاجرا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.