تصمیم فروش سهم مخابرات جدی شد+آگهی

 

شرکت توسعه اعتماد مبین که سهام 50 درصد به علاوه یک سهم مخابرات را در اختیار دارد امروز با انتشار فراخوانی آمادگی خود برای فروش صد در صدی سهام این شرکت را اعلام کرده است.

سیدمصطفی سیدهاشمی – رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران – هفته گذشته با اشاره مجدد به ضرر 270 میلیارد تومانی مخابرات اینگونه اعلام کرده بود که ما عاشق نگه داشتن سهام مخابرات نیستیم و اگر فردی بخواهد این سهام را بخرد با همان شیوه‌ای که آن را خریداری کرده‌ایم واگذار خواهیم کرد و شنبه هفته آینده نیز این موضوع را به صورت رسمی منتشر خواهیم کرد.

وی همچنین اظهار کرده بود: نگرانی ما بابت این موضوع است که این تعرفه‌ها یکی پس از دیگری مهره‌های کمر مخابرات را خرد کرده و دیگر از این ساختار نمی‌توان انتظار داشت که مانند یک انسان سالم بدود. هزینه تماس در هیچ کجای دنیا مانند تلفن ثابت ایران نیست و در میان 166 کشور عضو اتحادیه بین المللی مخابرات، ایران ارزان‌ترین تعرفه‌ها را دارد.

سید هاشمی که در مراسم افتتاح 370 پروژه مخابراتی سخن می گفت همچنین متذکر شده بود: اکنون در حوزه خصوصی‌سازی مخابرات به گونه‌ای شده است که می‌خواهند از آن زهرچشم بگیرند ما می‌گوییم مخابرات را خریدیم و این شرکت را در شرایطی خریداری کردیم که آن را سازمان بورس برای فروش گذاشته بود، در واقع این شرکت را پشت ویترین قرار داده بودند و ما آن را خریداری کردیم؛ حال اگر در پشت ویترین مشکلی وجود داشته ما مقصر نیستیم، اما گاهی شنیده می‌شود که می‌گویند شما این شرکت را ارزان خریده‌اید، اما صحبت ما این است که دوستان می‌توانستند این شرکت را با این شرایط نفروشند؛ در آن زمان مخابرات با رضایت دولت واگذار شد، اما حالا پس از گذشت شش سال می‌گویند شرایط درست نبوده است.

حال در شرایطی که کمتر از یک هفته از این صحبتهای سیدهاشمی می گذرد، طبق آنچه پیش از این وعده داده شده بود صبح امروز فراخوان فروش صد درصدی سهام شرکت توسعه اعتماد مبین در روزنامه ها به چاپ رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.