تحلیل تکنیکال شاخص بعد از سوپر واکنش ۱۳۴۴ واحدی دیروز

در پی سوپر واکنش ۱۳۴۴ واحدی دیروز شاخص بورس که برای اولین بار در ۶ ماه اخیر رخ داد، یک شرکت مشاور سرمایه‌گذاری، تحلیلی تکنیکال از این متغیر مهم ارایه کرد.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شاخص بورس بعد از رشد دو هفته گذشته، دیروز تحت تاثیر اجرای لغو تحریم ها در هفته جاری و گمانه زنی های جدی مبنی بر نرخ خوراک 8.5 سنتی پتروشیمی و پیش بینی عبده تبریزی از آینده نرخ ارز و… قرار گرفت و در سوپر واکنشی تاریخی با جهش 911 واحدی در 20 دقیقه اول مواجه شد.

این روند صعودی دیروز که طی 6 ماه اخیر بی سابقه بود، با پرواز 1344 واحدی و عبور این متغیر مهم از خط مقاومت 64 هزارتایی و ثبت رقم 64 هزار و 860 واحدی کامل شد تا بعد از دو سال رکود مستمر و کم سابقه ، شاید زمینه جبران مقداری از زیان های هنگفت اکثر سرمایه گذاران در روزهای آینده فراهم شود.

پیش از این شاخص بورس در 22 تیر با جهش 1548 واحدی به کانال 69 هزار تایی ورود کرده بود.

با این اوصاف جهش دیروز شاخص موجب شد تا محاسبات تحلیل گران تکنیکال نیز اصلاح و بروز شود. در این رابطه شرکت مشاور سرمایه‌گذاری هدف حافظ ( وابسته به کارگزار حافظ) تحلیلی تکنیکال از این متغیر مهم بازار سرمایه ارایه کرد.

براساس این گزارش، جدیدترین تحرکات شاخص نشان می دهد شاخص بعد از گذشت بیش از سه ماه توانسته خود را به بالای میانگین متحرک های اصلی 52 روزه و مقاومت محکم کمو برساند. همچنین رفتن قیمت بالای میانگین های "تن کن سن و کی جن سن" نشان از قدرت موج صعودی دارد. 

از طرفی در این حالت در کاهش ها، قیمت از حمایت " تن کن سن، کی جن سن و کو" برخوردار خواهد بود که پشتیبان قوی برای ادامه حرکت صعودی به حساب می آیند. بنابراین مقاومت بعدی شاخص از دید "ایچیموکو" در محدوده 66 هزار واحدی قرار دارد.

تصویر دوم نیز الگوی کف دوقلو با هدف اول 65 هزار و 500 واحدی را نشان می دهد. در این میان نباید احتمال پولبک قیمت با خط  گردن این الگو را از یاد برد. خصوصا این که قیمت از میانگین متحرک های خود فاصله زیادی گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.