بازار فیزیکی بورس کالا در ترافیک نفت و پتروشیمی

امروز- سه شنبه- حدود ۳۸۵ هزار تن انواع کالا در تالارهای سه گانه بازار فیزیکی بورس کالای ایران عرضه می شود.

امروز در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، در صورت تقاضا، بالغ بر ۵۳ هزار تن انواع مواد پلیمری مجتمع های پتروشیمی اروند، امیرکبیر، آبادان، آریاساسول، بندرامام، تندگویان، رجال، غدیر، قائد بصیر، لاله، مارون، مهر و جم روی تابلوی عرضه می رود.

به گزارش اقتصادنیوز، مهمترین مواد پلیمری عرضه شده در این روز شامل انواع استایرن بوتادین رابر تیره و روشن، اکریلونیتریل بوتادین استایرن، پلی اتیلن ترفتالات، پلی اتیلن سبک و سنگین، پلی پروپیلن و پلی وینیل کلراید است.

گروه قیر نیز شاهد عرضه ۱۰۵ هزار و ۶۷۱ تن انواع قیر شرکت های نفت پاسارگاد و نفت جی است. علاوه بر این، ۱۰ هزار تن وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تبریز و دو هزار تن گوگرد کلوخه شرکت پالایش نفت آبادان راهی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی می شود.

شایان ذکر است، ۱۲۶ هزار و ۷۵۰ تن انواع قیر شرکت های نفت پاسارگاد و رهیار گستر نوین به همراه ۱۰۰ تن عایق رطوبتی شرکت ستاره شرق در تالار صادراتی عرضه می شود.

این گزارش همچنین حاکی است، شرکت فولاد هرمزگان جنوب نیز در حالی با ۲۰ هزار تن تختال C با قیمت پایه ۱۳ هزار و ۸۰۰ ریال در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور می یابد که در صورت تقاضا ۵۰ هزار تن دیگر به حجم این محصول افزوده می شود. شرکت ذوب آهن اصفهان نیز ۱۱۲۲ تن تیرآهن ۱۲ را روانه بازار می کند. دیگر عرضه تالار محصولات صنعتی و معدنی در این روز ۸۰۰ تن شمش هزارپوندی ۹۹٫۷۵ شرکت آلومنیوم ایران(ایرالکو) است که با قیمت پایه ۶۷ هزار و ۲۲۳ ریال روی تابلوی عرضه می رود.

گفتنی است، در این روز و در تالار کشاورزی نیز ۱۲ هزار و ۷۶۰ تن ذرت دانه ای، ۲۰۶۵ تن برنج هاشمی و یکهزار تن برنج طارم عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.