شگفت‌انگیزترین سهم بازار سرمایه

به گزارش تالاربورس‌اهواز شرکت فولاد هرمزگان که به تازگی وارد فرابورس شده است، با کسب بازدهی قابل توجه

در مدت کوتاه به شگفت انگیز ترین سهم بازار سرمایه تبدیل شده و سودهای هنگفتی را در شرایط منفی بازار نصیب سهامداران خود کرده است. شرکت فولاد هرمزگان جنوب که در روز19 فروردین ماه به عنوان اولین مهمان سال 1394 وارد فرابورس شد،در شرایط منفی بازار سرمایه، روند دیگری در پیش گرفت و در مدت کوتاهی توانست سود های قابل توجهی نصیب همراهان خود کرده و به عنوان شگفت انگیزترین سهم بازار لقب بگیرد. عرضه اولیه این شرکت که بعد از عرضه سیمان خوزستان در بورس صورت گرفته بود، به دلیل پایین بودن پیش بینی سود هر سهم(پیش بینی سود یک ریالی) و نیز گران بودن عرضه اولیه قبلی با بی اقبالی سهامداران مواجه شد غافل از اینکه این سهم برخلاف تصور فعالان بازار سرمایه می تواند شگفتی ساز شده و در روزهای منفی بازار سودهای هنگفتی نصیب همراهان خود کند.
 

به این ترتیب این شرکت که با کشف قیمت 120 تومانی خود موجب نارضایتی فعالان بازار سرمایه شده بود، بعد از عرضه اولیه روزانه با افزایش 5 درصدی قیمت مواجه شد و تنها در 8 روز کاری به قیمت 163 تومان رسید و سهامداران آن تاکنون 36 درصد بازدهی کسب کرده‌اند.

در حالی بیشتر خریداران این سهم از ترس افت قیمت در شرایط منفی بازار ، اقدام به خارج شدن و فروش این شرکت کردند که روند افزایشی سهام این شرکت موجب تشکیل صف های خرید سنگین برای این شرکت شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.