بدترین عملکرد هفتگی بورس آمریکا در ۵ سال اخیر با نقش دو عامل خارجی

کاهش قیمت نفت و افت رشد اقتصادی چین منجر به ریزش سهام شرکت‌های انرژی شد تا بورس آمریکا بدترین عملکرد هفتگی را از سال ۲۰۱۱ تاکنون تجربه کند.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ای بی سی نیوز، نگرانی سرمایه گذاران نسبت به افت اقتصادی چین در سال‌ جاری به کاهش قیمت نفت و چشم انداز آن در آینده نزدیک منجر شد سهام شرکت‌های انرژی آمریکایی را به شدت تحت تأثیر قرار داد.  این عوامل باعث شد تا بورس آمریکا بدترین هفته خود از سال 2011 تا کنون را تجربه کند.

از سوی دیگر شرکت های بزرگی مانند بوئینگ و اپل که فعالیت های زیادی در چین دارند نیز شاهد افت ارزش سهام خود بودند. چشم انداز کاهش رشد اقتصادی چین به افت قیمت مس و در نتیجه کاهش ارزش سهام شرکت های مرتبط با مس در آمریکا منجر و این سهام را دستخوش کاهش کرد.

در این شرایط بورس آمریکا شاهد افزایش و کاهش های ناچیز و کمی بود اما در ساعات آخر معاملات این بازار شاهد افت ارزش قابل توجهی بود که در چهار سال گذشته بی‌سابقه بوده است. در روز پایانی ارزش شاخص سهام داو جونز یک درصد افت کرد و استاندارد اند پورز نیز افت ارزش 1.1 درصد را تجربه کرد.

از سوی دیگر ارزش روز بازارسهام نزدک آمریکا نیز یک درصد ریخت و شاخص های دو جونز و استاندارد اند پورز، حدود 6 درصد افت کردند.  کاهش ارزش شاخص نزدک نیز بیش از دیگر شاخص ها بود و 7.3 درصد در یک هفته افت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.