در معاملات روز جاری 439 میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 50 میلیارد ریال در 42 هزار نوبت معاملاتی، داد و ستد شدند.

 

در داد و ستدهای اولین روز اردیبهشت ماه ، سهامداران بیش از 439 میلیون برگه سهم و حق تقدم را در بازار دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در معاملات روز جاری 439 میلیون برگه سهم و حق تقدم به ارزش یک هزار و 50 میلیارد ریال در 42 هزار نوبت معاملاتی، داد و ستد شدند.

گفتنی است در این روز نمادهای هلدینگ نفت و گاز پارسیان، مخابرات، تاپیکو، مپنا و فولاد صبانور با بیشترین تاثیر منفی بر شاخص باعث افت 188 واحدی این متغیر شدند. در نتیجه شاخص کل در پایان معاملات امروز به عدد 66هزار و 828 رسید. دو نماد کشتیرانی و گروه توسعه ملی با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع افت بیشتر آن شدند.

همچنین امروز گروه های بانکی ، خودرو و شیمیایی ها همچنان در صدر برترین گروه های بازار قرار دارند. شاخص های سایر معادن،دستگاه های برقی و حمل و نقل نیز بیشترین رشد را ثبت کردند.

در بازار امروز نمادهای تامین ماسه ریخته گری، صنایع ریخته گری ایران،سایپا آذین،پتروشیمی ابادان،قند لرستان،ایران ترانسفو و سایپا شیشه با بیشترین رشد قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

نمادهای فولاد صبانور، گلتاش،کارت اعتباری ایران کیش،لیزینگ ایران،چرخشگر،کربن ایران و قطعات اتومبیل ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

سنگین ترین صف های خرید نیز متعلق به نمادهای پالایش نفت اصفهان،سلف موازی استاندارد نفت کوره ،خدمات انفورماتیک،سایپا آذین،بانک ملت،ریخته گری تراکتور سازی ایران و ایران ترانسفو بود.

همچنین پتروشیمی شازند، پتروشیمی فناوران، ملی مس، سیمان دورود، سیمان قائن و حفاری شمال سنگین ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان معاملات امروز بانک صادرات، پارس خودرو و بانک پاسارگاد بیشترین حجم معاملات را داشتند. بیشترین ارزش معاملات نیز متعلق به نمادهای اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره،بانک صادرات و بانک پاسارگاد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.