شاخص کل بورس و اوراق بهادار در جریان معاملات امروز(دوشنبه) بازار سرمایه، با 17 واحد رشد در ارتفاع 61 هزار و 728 واحدی ایستاد.

در پایان معاملات امروز بازار سرمایه 575 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش 122 میلیارد تومان در 50 هزار نوبت داد و ستد شد.
بیشترین اثر مثبت بر رشد شاخص نیز توسط نمادهای معاملاتی بترانس و تیپیکو رقم خورد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، حکشتی، وتجارت، فارس و تاپیکو با افت خود مانع رشد بیشتر شاخص بودند.
در معاملات امروز شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) 6 واحد، شاخص کل (هم وزن) 99 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 84 واحد، آزاد شناور108 واحد و شاخص بازار دوم 199 واحد رشد کردند در همین حال شاخص بازار اول با 15 واحد افت مواجه شد. ارزش روز بازار در محدوده 266 هزار میلیارد تومان است.

** ارزش معاملات فرابورس به مرز 2 هزار و 600 میلیارد ریال رسید
امروز همچنین بازار فرابورس با خرید و فروش 280 میلیون و 650 هزار ورقه بهادار در 19 هزار و 432 نوبت به ارزش 2 هزار و 590 میلیارد و 350 میلیون ریال به کار خود پایان داد.
گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان بیشترین حجم و ارزش معاملات بازار سهام را با داد وستد 16 میلیون و 980 هزار سهم به ارزش 24 میلیارد و 910 میلیون ریال از آن خود کرد و نماد شرکت های قاسم ایران، قند شیروان و کیمیای زنجان گستران پربیننده ترین نمادهای امروز فرابورس بودند.
همچنین، آیفکس ( شاخص فرا بورس) در پایان ساعت معاملات با ثبت رشد 5.5 واحدی نسبت به دیروز به رقم 686.97 واحد رسید.
براساس این گزارش، سهام مرجان کار در کنار کی بی سی و پگاه فارس بیشترین افزایش قیمت را داشتند و در سوی دیگر بازار، سهام شرکت های مس تکنار، بهمن لیزینگ و قند شیروان با بیشترین افت قیمت روبرو شد.
علاوه بر این، بیشترین حجم معاملات( صندوق های قابل معامله) ETF به صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با خرید و فروش 4 میلیون و 480 هزار سهم اختصاص یافت و بیشترین حجم معاملات در بازار اوراق با درآمد ثابت هم متعلق به داد و ستد 49 هزار و 929 ورقه اسناد خزانه اسلامی بود ضمن اینکه نرخ بازده تا سررسید این اوراق در پایان امروز با 0.19 درصد رشد نسبت به دیروز به 26 درصد رسید.
در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت زرین معدن آسیا برای برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده صاحبان سهام در چهارشنبه این هفته(16 دی) متوقف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.