وزیر صنعت،معدت و تجارت از افزایش قابل توجه درخواست جواز تاسیس واحدهای صنعتی و سرمایه گذاری در کشور طی سال گذشته خبرداد.

محمدرضا نعمت زاده روز سه شنبه در آئین افتتاح واحدهای تولیدی در اردبیل گفت: در سال 93 درخواست سرمایه گذاری با ظرفیت اشتغال 28 هزار نفر بود در حالیکه در سال 92 ظرفیت اشتغال 8400 نفر بوده است و این امر نشان ازایجاد امید به آینده در دل مردم دارد.

وی افزود:گرچه ممکن است همه این درخواست ها تحقق پیدا نکند اما فضایی در دولت تدبیر و امید به وجود آمده که اشتیاق به سرمایه گذاری و امید به آینده در بخش خصوصی ایجاد شده است.

وی اظهار کرد:گرایش به سمت سرمایه گذاری نشان از این امر است که ما باید با استفاده از استعدادهای داخلی تلاش کنیم بخش صنعت را به تحرک واداریم تا جوانان وارد عرصه کار شده و به نیروی مولد تبدیل شوند.

نعمت زاده همچنین در آیین افتتاح کارخانه خط تولید ام دی اف در کارخانه آرتا پان اردبیل افزود:در سال های گذشته و حتی امروز از لحاظ محصولات سلولوزی در کشور کمبود داریم که با افتتاح این کارخانه کمبود ها جبران خواهد شد.

وی به احداث یک واحد تولید ام دی اف دیگر در مجموعه صنعتی آرتا اشاره کرد وگفت: ظرفیتی در کشور وجود دارد که می توان با استفاده از آن مواد اولیه را از کشورهای همسایه شمالی وارد و پس از تولید محصولاتی مانند ام دی اف، به دیگر کشورها صادر کرد و حتی صنایع پایین دستی مانند تولید مبل را به تحرک وا داشت.

وزیر صنعت, معدن و تجارت در ادامه به انجام مطالعات در چندین پهنه معدنی استان اشاره کرد و از تکمیل آن در آینده نزدیک خبر داد.

نعمت زاده گفت:بخش معدن نیز همچون صنعت، ظرفیت مناسبی برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی است.

به گزارش ایرنا، دو واحد صنعتی خط تولید مینی بوس و ام دی اف با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس حمهوری و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت,معدن و تجارت در اردبیل به بهره برداری رسید. ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.