روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

گزارش بازار:

به نقل از  گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز یکشنبه 94.09.08 در بازار برق بورس انرژی 4,608 مگاوات برق به ارزش 27 میلیارد و 316 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به معاملات گذشته افزایش 23 درصدی را نشان می‌دهد.

روند نزولی میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات بارپایه روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) در معاملات امروز نسبت به روزهای گذشته شیب بیشتری به خود گرفت و کاهش 1 درصدی را به ثبت رساند.

نمودار میانگین وزنی قیمت:

 

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است؛ روند نزولی قیمت در معاملات امروز شیب نزولی خود را حفظ کرده و در نزدیکی 377,000 ریال قرار دارد.

در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، بیشترین حجم معاملات مربوط به نمادهای بارپایه و کم باری بود به این ترتیب که ابتدا در نماد بار پایه با کاهش قیمت، 1 معامله صورت گرفت و سپس همانند روزهای گذشته در نماد کم باری شاهد کاهش قیمت و در نتیجه انجام معاملات در این نماد بودیم اما با نزدیک شدن به زمان پایانی معاملات با کاهش بیشتر قیمت از سوی عرضه کنندگان در نماد بار پایه انجام معاملات بیشتری در این نماد نسبت به روزهای گذشته صورت گرفت. البته به دلیل حجم کم عرضه از سوی عرضه کنندگان و تقریباً ثابت ماندن قیمت نسبت به دو نماد دیگر به ترتیب در نمادهای بار پیک و میان باری معاملات کمتری انجام گرفت.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

 

 

بررسی روند نماد 13940916 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 13940916 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است در انتهای دوره قیمت پس از صعودی موقت شیبی ملایم و نزولی به خود گرفته و در حال حاضر در قیمت 380,000 ریال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است روندی کاملاً صعودی بوده و تا قیمت 333,000 ریال رشد کرده است.

در این نماد تا به امروز 3,903 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 27.08.1394 با 1,251 مگاوات می‌باشد.

روند نماد 13930916 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.