عرضه نخستین اوراق سلف نفتی با استقبال جالب توجه فعالان مواجه شد و طی دو روز ۵۰ میلیارد تومان از این اوراق در بورس انرژی به فروش رسید. مرحله دوم ۵۰ میلیاردتومانی دیگر هم از دو هفته آینده شروع می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس، در پی تصمیم مسئولان شرکت ملی نفت ایران در استفاده از ظرفیت های بازار سرمایه مخصوصا" بورس انرژی ، از دیروز

نخستین اوراق سلفی نفتی موازی با حجم 50 میلیارد تومانی، عرضه و امروز به پایان رسید تا مقدمات عرضه مرحله دوم این اوراق در روزهای آینده فراهم شود.

براساس این گزارش،در این رابطه اسماعیل بی نائی مدیر بازارگردانی و فروش تامین سرمایه امین گفت: اوراق سلف موازی استاندارد نفت کوره که برای اولین بار در بورس انرژی عرضه شد با استقبال گسترده مردم مواجه شد و ظرف دو روز بفروش رسید که نشان از ظرفیت بالای بازار سرمایه ایران دارد.

وی با اعلام اینکه سود روز شمار این اوراق 23 درصد و در سررسید سود 25 درصدی برای آن تضمین شده، ادامه داد: مرحله دوم عرضه اوراق سلف نفتی به ارزش 50 میلیارد تومان ظرف دو هفته آینده انجام خواهد شد و سرمایه گذارانی که در اولین مرحله عرضه، موفق به خرید نشدند می توانند در مرحله دوم اقدام به خرید کنند.

این اوراق به منظور تامین مالی طرح های در حال توسعه شرکت ملی نفتی ایران منتشر شده و متعهد پذیره نویسی و بازارگردان آن تأمین سرمایه امین و کارگزار عرضه کننده آن کارگزاری تدبیرگران فردا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.