نمایشگاه سرمایه‌گذاری اشتوتگارت آلمان (۲۰۱۵Invest)، با حضور نمایندگان بازار سرمایه ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس کالای ایران، در این نمایشگاه دو روزه که از روز جمعه آغاز به کار کرده است، نمایندگان بورس‌ها، بانک‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان و انگلیس و نیز شرکت‌هایی از ایالات متحده آمریکا با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی به ارائه توانمندی‌های خود می‌پردازند.

بر اساس این گزارش، بورس کالای ایران که در سومین حضور خود در این نمایشگاه با شعار «بورس کالای ایران دروازه تجارت خاورمیانه» شرکت کرده، در تلاش است تا با ارائه مزیت‌های خرید و فروش کالای‌های صنعتی- فلزی، فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی و نیز محصولات کشاورزی در این بورس، شرکت‌های خارجی فعال در این حوزه‌ها را برای بهره‌گیری از مزیت‌های این بازار متشکل کالایی در منطقه خاورمیانه، جذب کند.

این گزارش حاکی است، در حاشیه روز اول برگزاری این نمایشگاه، نمایندگان نهاد ناظر بازار سرمایه آلمان (Bafin) ضمن استقبال از حضور بورس کالای ایران، آمادگی خود را برای توسعه همکاری بازار سرمایه آلمان با این بورس اعلام کرد. 
همچنین نمایندگان بورس اشتوتگارت، شرکت تجارت کالایی (Commodity Trade)، شرکت فعال در حوزه نرم افزار و سخت افزارهای مالی XECURIS، شرکت خدمات مالی بین‌المللی استرازبورگ و گروه نشریات مالی Weimer و روزنامه Euro am Sonntagچاپ آلمان و از شرکای وال استریت ژورنال، با نمایندگان بورس کالای ایران دیدار و گفت‌وگو کردند.

در همین حال شماری از فعالان بازارهای مالی بین‌المللی با حضور در مقابل غرفه بورس کالای ایران شاهد ارائه نمایندگان بورس کالای ایران درخصوص زمینه‌های فعالیت در این بازار متشکل کالایی بودند.
نمایشگاه سرمایه‌گذاری اشتوتگارت از سابقه‌ای ۱۶ ساله برخوردار است و در رویداد سال ۲۰۱۵ این نمایشگاه، افزون بر ۱۰۰ بانک، بورس و نهاد سرمایه‌گذاری بین‌المللی شرکت کرده‌اند. همچنین این بار کتاب نمایشگاه اینوست ۲۰۱۵ به معرفی بورس کالای ایران به‌عنوان یکی از شرکت‌کنندگان در کنار موسسات مالی بزرگی همچون بورس‌های فرانکفورت، اشتوتگارت و بانک‌های اچ اس بی سی و کامرز بانک، اقدام کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.